aktualizacja 

Mafia zastraszyła księdza. Dostał policyjną ochronę

21

Do bardzo groźnej sytuacji doszło w niewielkiej wiosce we włoskiej Kalabrii. Ks. Felice Palamara zauważył, że podczas mszy w ampułce zamiast wody znalazł się wybielacz. To kolejny akt zastraszania duchownego ze strony mafii.

Mafia zastraszyła księdza. Dostał policyjną ochronę
Ksiądz z włoskiej Kalabrii został zastraszony przez mafię. (Adobe Stock)

Ks. Felice Palamara to proboszcz parafii w niewielkiej wiosce Cessaniti we włoskim regionie Kalabria. Duchowny dał się poznać jako gorliwy przeciwnik mafii, mocno sprzeciwiający się działaniom przestępców.

Niestety, jego działanie spotkało się z reakcją ze strony mafii, która próbuje pozbyć się niewygodnego księdza. Do bardzo groźnej sytuacji doszło niedawno podczas jednej ze mszy świętych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ksiądz został zapytany o kolędę przez internet. Odpowiedział stanowczo

Podmiana wody w ampułce mogła zabić księdza

Duchowny spostrzegł, że w jednej z ampułek zamiast wody znalazł się wybielacz. Ta substancja chemiczna mogła spowodować zagrożenie życia księdza, także biorąc pod uwagę fakt, że choruje on na astmę.

To nie pierwsza sytuacja, w której duchowny boryka się z szykanami ze strony mafii. Ksiądz był już kilkukrotnie zastraszany przez przestępców, a miesiąc temu uszkodzono mu samochód, co poskutkowało zapewnieniem policyjnej ochrony ze strony tamtejszych organów ścigania.

Warto wspomnieć, że kłopoty z mafią ma także inny proboszcz z okolicy, Francesco Portoriero. Ksiądz otrzymywał listy z pogróżkami, a do jednego z nich anonimowy nadawca dołączył nóż. Co więcej, niedługo po tym wydarzeniu na swoim samochodzie duchowny znalazł martwego kota.

Karabinierzy wszczęli dochodzenie w sprawie podmiany zawartości kościelnej ampułki. W tym celu dokładnie sprawdzane są nagrania z monitoringu, które mają pozwolić na dojście do sprawcy. Włoska policja chce także ustalić świadków zdarzenia i zdobyć istotne informacje od wszystkich osób, które wchodziły do kościoła przed mszą świętą.

Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić