Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Majówka 2020. Czy kurierzy pracują 1 maja?

8
Podziel się

Jak kurierzy pracują w długi weekend majowy? Czy 1 maja będą dostarczać paczki?

Majówka 2020. Czy kurierzy pracują 1 maja?
(Getty Images)
bEEiXKcB

Majówka 2020. Jak pracują kurierzy?

W związku ze zbliżającym się długim weekendem, wielu z nas zastanawia się, czy kurierzy będą pracować 1 maja. Wypada on w piątek, który standardowo jest dniem roboczym. Jak będzie tym razem?

DPD

DPD podaje, że paczki, które zostaną nadane w czwartek 30 kwietnia, zostaną dostarczone dopiero 4 maja. 1 maja firma kurierska nie pracuje. 2-3 maja (sobota-niedziela) – kurier nie odbiera oraz nie doręcza paczek (poza indywidualnymi ustaleniami). Contact Center nie pracuje.

bEEiXKcD

DHL

1, 2, 3 maj 2020 (piątek, sobota, niedziela) również DHL nie świadczy usług. Są to dni wolne od pracy.

UPS

W piątek 1 maja nie pracuje także firma kurierska UPS. "Wszystkie krajowe przesyłki odebrane w czwartek 30 kwietnia będą miały planowaną datę doręczenia w poniedziałek, 4 maja. Wszystkie przesyłki importowe zostaną doręczone w poniedziałek 4 maja” – czytamy na stronie firmy. Z kolei przesyłki zaplanowane do doręczenia w sobotę 2 maja zostaną doręczone zgodnie z dostępnością usługi "Dostawa w sobotę”.

bEEiXKcJ

Inpost

Inpost opublikował harmonogram specjalny Paczka w Weekend - weekend majowy. Zgodnie z jego zapisami 1 maja (piątek) wstrzymane są odbiory i doręczenia przesyłek. Z kolei 2 maja (sobota) odbywają się doręczenia przesyłek z usługą (nadanych w czwartek) realizowane przez InPost. Wstrzymane są natomiast odbiory przesyłek od klientów (w tym także odbiór z Paczkomatów i Punktów Obsługi Paczek). 3 maja (niedziela) - InPost nie będzie doręczał przesyłek z usługą Paczka w Weekend.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEEiXKcK

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bEEiXKde
KOMENTARZE
(8)
LM.
rok temu
"wielu z nas zastanawia się, czy kurierzy będą pracować 1 maja." - kto się zastanawia? skąd w ogóle pomysł że mieliby w święto pracować?
Kurier postin
rok temu
Szef kazał mi przyjść w sobotę doreczac paczki, żeby w poniedziałek było mniej;))) No i miareczka się przebrała... Napisalem mu sms: "Kluczyki w stacyjce, trzym sie!".
misiek
rok temu
a ja tam w majówkę sobie odpoczywam, nie jakiś nie wiadomo jaki wyjazd, zwyczajnie na działce swojej, perła jakaś, relaks z rodzinką i majówka inna niż wszystkie ale i tak będzie fajnie :)
bEEiXKdf
Ana
rok temu
Jasne, niech kurierzy pracują 24h/dobę bo po kilkanaście godzin ciężkiej pracy od poniedziałku do piątku to stanowczo za mało. Kurier przecież ogólnie nie ma rodziny, domu, życia prywatnego to po co mu jakieś wolne w weekendy i święta. Ogarnijcie się w końcu...
Iwa
rok temu
A dlaczego kurier miałby w świąteczny piątek pracować? Przecież to nie jest pogotowie ratunkowe.
mig
rok temu
Może by tak Inpost raczył dostarczyć przesyłkę wysłaną do paczkomatu tydzień temu
KURIER
rok temu
Pan redaktor zapomniał o GLS i POCZTA POLSKA🤣🤣🤣
Kurier
rok temu
InPost w piątek pracuje jak normalnie w soboty pan redaktor chyba nie wie co pisze
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić