Majówka 2024. Oto 5 najpopularniejszych wśród Polaków krajów

2

Majówka 2024 zbliża się wielkimi krokami, a ponieważ może ona trwać nawet 9 dni, wielu Polaków zamierza spędzić ten czas za granicą. Które kraje wybieramy najchętniej? Oto 5 najpopularniejszych kierunków na majówkę 2024.

Majówka 2024. Oto 5 najpopularniejszych wśród Polaków krajów
Ranking krajów najchętniej wybieranych na majówkę (Pixabay)

W tym roku wystarczy wziąć jeden dzień wolnego, by móc się cieszyć pięciodniowym weekendem majowym. Ale istnieje również możliwość przedłużenia sobie majówki w taki sposób, by trwała ona 9 dni: od weekendu do weekendu. Nie brakuje osób, które zdecydowały się skorzystać z takiej opcji.

Z badania Polskiej Organizacji Turystycznej wynika, że w tym roku wyjazd na majówkę w dniach 1-5 maja zadeklarowało 43 proc. Polaków. Choć największym powodzeniem cieszą się krótkie wyjazdy po kraju, wielu Polaków zamierza spędzić przedłużony weekend za granicą.

Majówka 2024: jakie kierunki wybieramy najczęściej?

Eksperci portalu Travelplanet.pl stworzyli ranking krajów, które polscy turyści najczęściej wybierają na majówkę 2024. Warto zaznaczyć, że mowa o wypoczynku w formie all inclusive. Podczas wiosennych "wakacji" wyjeżdżamy przede wszystkim w poszukiwaniu słonecznej pogody, dlatego to zestawienie raczej nie powinno dziwić. Oto 5 najlepszych krajów na majówkę 2024:

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Raj na wyciągnięcie ręki. "Coraz więcej bezpośrednich lotów"
  1. Turcja (koszt za osobę to 2797 zł). Obietnica słońca i pięknych widoków w połączeniu z atrakcyjnymi cenami zapewniła Turcji pierwsze miejsce na podium. Majówkę w formie all inclusive planuje tu spędzić aż 41,5 proc. klientów biur podróży.
  2. Grecja (koszt za osobę to 2824 zł). Choć nie jest tak popularna jak Turcja, również cieszy się sporym zainteresowaniem klientów biur podróży, poszukujących ofert all inclusive. To kierunek wybierany przez 16,2 proc turystów.
  3. Podium zamyka Egipt (koszt za osobę to 3059 zł), gdzie pobyt all inclusive zarezerwowało aż 14 proc. polskich turystów. Nie bez znaczenia jest fakt, że w tym roku ceny w Egipcie są znacznie niższe niż przed rokiem.
  4. Hiszpania (koszt za osobę to 2841 zł). Choć wygląda na to, że ceny są nieco niższe niż w Egipcie, kraj ten wybrało 8,1 proc. polskich turystów. Nie zmienia to faktu, że Polacy wciąż kochają Hiszpanię.
  5. Tunezja (koszt za osobę to 2534 zł), która jest najtańszym kierunkiem ze wszystkich rezerwowanych przez Polaków na majówkę 2024. Wypoczynek w tym kraju zaplanowało 4,7 proc. turystów.

Na kolejnych miejscach zestawienia znalazły się: Cypr, Wyspy Kanaryjskie, Włochy oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Natomiast z danych firmy Ryanair wynika, iż Polacy na majówkę najchętniej wybierają kraje Europy Południowej: Włochy, Hiszpanię i Grecję.

Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić