A. M. | 

Makabryczne informacje z frontu chińsko-indyjskiego konfliktu

170

Na początku tego tygodnia między Chinami a Indiami doszło do pierwszego konfliktu od 1975 r., w którym ginęli żołnierze. Hindusi twierdzą, że walka była wyjątkowo brutalna, a chińskie wojska okaleczały zwłoki przeciwników.

Makabryczne informacje z frontu chińsko-indyjskiego konfliktu
Kaszmir. Konflikt chińsko-indyjski. Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images)

Na jaw wychodzą kolejne szczegóły konfliktu chińsko-indyjskiego. Indie twierdzą, że ich żołnierze zostali wyjątkowo brutalnie potraktowani. Podczas starć chińscy żołnierze mieli masakrować ciała przeciwników kijami nabitymi gwoździami.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Straty są po obu stronach. W starciu na przygranicznym terytorium w Dolinie Galwan zginęło 20 Hindusów. Chiny twierdzą, że poniosły 43 ofiary.

Nie wystrzelono żadnych pocisków zgodnie z traktatem pokojowym, który zabrania stosowania broni palnej w promieniu 2 km od "linii rzeczywistej kontroli" (LAC), wyznaczonej po klęsce Indii w wojnie chińsko-indyjskiej w 1962 roku.

Rzecznik ministerstwa spraw zagranicznych Indii Anurag Srivastava wyraził chęć, aby sytuacja została rozwiązana w sposób odpowiedzialny i ostrzegł Chiny: "Wysuwanie przesadnych i niemożliwych do utrzymania roszczeń jest sprzeczne z tym porozumieniem".

Według doniesień medialnych starsi oficerowie wojskowi obu stron spotkali się w środę, aby załagodzić sytuację. Żadna ze stron nie potwierdziła jednak tego wydarzenia.

Zobacz także: Porażająca prognoza naukowców. Może zginąć nawet 125 mln ludzi

Zobacz także: Porażająca prognoza naukowców. Może zginąć nawet 125 mln ludzi
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić