Wróć na
A. M.
|

Makabryczne informacje z frontu chińsko-indyjskiego konfliktu

97
Podziel się

Na początku tego tygodnia między Chinami a Indiami doszło do pierwszego konfliktu od 1975 r., w którym ginęli żołnierze. Hindusi twierdzą, że walka była wyjątkowo brutalna, a chińskie wojska okaleczały zwłoki przeciwników.

Makabryczne informacje z frontu chińsko-indyjskiego konfliktu
Kaszmir. Konflikt chińsko-indyjski. Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images)
bCHhzXat

Na jaw wychodzą kolejne szczegóły konfliktu chińsko-indyjskiego. Indie twierdzą, że ich żołnierze zostali wyjątkowo brutalnie potraktowani. Podczas starć chińscy żołnierze mieli masakrować ciała przeciwników kijami nabitymi gwoździami.

Straty są po obu stronach. W starciu na przygranicznym terytorium w Dolinie Galwan zginęło 20 Hindusów. Chiny twierdzą, że poniosły 43 ofiary.

bCHhzXav

Nie wystrzelono żadnych pocisków zgodnie z traktatem pokojowym, który zabrania stosowania broni palnej w promieniu 2 km od "linii rzeczywistej kontroli" (LAC), wyznaczonej po klęsce Indii w wojnie chińsko-indyjskiej w 1962 roku.

Rzecznik ministerstwa spraw zagranicznych Indii Anurag Srivastava wyraził chęć, aby sytuacja została rozwiązana w sposób odpowiedzialny i ostrzegł Chiny: "Wysuwanie przesadnych i niemożliwych do utrzymania roszczeń jest sprzeczne z tym porozumieniem".

Według doniesień medialnych starsi oficerowie wojskowi obu stron spotkali się w środę, aby załagodzić sytuację. Żadna ze stron nie potwierdziła jednak tego wydarzenia.

bCHhzXaB

Zobacz także: Porażająca prognoza naukowców. Może zginąć nawet 125 mln ludzi

Porażająca prognoza naukowców. Może zginąć nawet 125 mln ludzi

bCHhzXaW
KOMENTARZE
(97)
sss
3 tyg. temu
Chińczycy i Hindusi zawsze atakują małymi grupkami, po dwa, trzy miliony.
kkk
3 tyg. temu
Świat się kończy, mocarstwa atomowe leją się maczugami.
Stańczyk
3 tyg. temu
Człowiek, to brzmi dumnie ?
bCHhzXaX
Obserwator
3 tyg. temu
Takie czasy, że zabicie białej dziewczyny nie wywołuje nawet zdziwienia. Sytuacja odwrotna, gdy ginie podczas interwencji, czarny, notowany już przez policję kryminalista, powoduje totalne zamieszki.
!!!
3 tyg. temu
BOJKOT CHIŃSKICH PRODUKTÓW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Najnowsze komentarze (97)
asdf
3 tyg. temu
Pełna kultura. Dwa mocarstwa nuklearne a leją się pałkami. Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać.
Kazahski
3 tyg. temu
byłoby gorzej, ale spotkali tam polskich pulpecików-avengersów okupujących lokalną kapliczkę
Qwas
3 tyg. temu
Chińczycy chciało wywołać wojnę i szukali przeciwnika. Zadzwonili do USA z propozycją. Amerykanie odpowiedzieli że aktualnie zaangażowani są w wojnę na bliskim wschodzie. Zadzwonili więc do Federacji rosyjskiej a ci na to że to zły czas kryzys i takie tam ale Rosjanie poradzili co by do Polaków zadzwonić. Dzwonią więc do Polski: - Chcemy wam wypowiedzieć wojnę. - Wojnę teraz no nie wiem, a ilu was jest? - Mamy 20 milionową armię!!! -20 milionów!!! Kurna chłopie a gdzie my was wszystkich będziemy chować.
Grzegorz
3 tyg. temu
Jednak Antoni Maciarewicz i jego asystent Misiewicz mieli rację tworząc WOT. Potrzeba ludzi i … maczug. Całe szczęście, że odwołali te śmigłowce. Aha, system szkolenia trzeba by jeszcze zmienić :-) na prehistoryczny.
Mechanik
3 tyg. temu
Chinska technologia prostota i skutecznosc. Na Hindusow kij z gwozdziami na Trumpa smartfony
No ładnie
3 tyg. temu
Zginęło 20 Hindusów walczących gołymi rękami z Chińczykami których zginęło 43. To jakaś hinduska rodzina Chucka Norrisa była?
ola
3 tyg. temu
Dalej kupujcie chinskie wyroby...
gość
3 tyg. temu
śmieszne, są w stanie wywołać wojnę o jakieś śmiesznie mały obszar jak np kaszmir między indiami a Pakistanem, albo jakieś wyspy którymi nikt przez 100 lat się nie interesował teraz są oczkiem w głowie, nie zachowanie tego co się ma tylko pozyskanie obszaru który stanowi 0,0001% terytorium macierzystego.
bCHhzXaP
ten antek
3 tyg. temu
Maczugi z Aliexpress po 15 zł za sztuke;) może nasi by wzięli z nich przykład zamiast inwestować w fort Trump :) zawsze taniej i bezpieczniej dla żołnierzy i cywili
Adalbert
3 tyg. temu
Pamiętam taką przepowiednie z lat 80 ub.wieku że trzecia wojna światowa będzie na kije i kamienie..... 🤔Hmmmm
mano mano
3 tyg. temu
Zakaz użycia broni palnej więc walka wręcz, podpowiadam że można też użyć broni miotającej takiej jak łuki, kusze, proce i artylerię typu trebusze i balisty, broń pneumatyczną też, bez łamania traktatu.
brx
3 tyg. temu
Zdecydowanie będę kibicował Hindusom!
Klops
3 tyg. temu
To allachy są bardziej uzbrojeni i maczug nie używają no kto by pomyślał
realista
3 tyg. temu
Tam jest takie przeludnienie, że wojna jest raczej pewna i nikogo nie zdziwi że proporcje ofiar będą podobne
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić