Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|

To już prawie 1000 dzieci! Makabryczne odkrycie w katolickiej szkole

94
Podziel się

W Kanadzie został znaleziony kolejny masowy grób. W miejscowości Cranebrook w stanie Kolumbia Brytyjska odkryto szczątki 182 dzieci. Znajdowały się na terenie dawnej szkoły katolickiej.

To już prawie 1000 dzieci! Makabryczne odkrycie w katolickiej szkole
W pobliżu szkoły mieszkańcy zostawiają listy, kwiaty i dziecięce ubrania. (Twitter.com)
bEUTVdfp

W Kanadzie znaleziono kolejny masowy grób dzieci. To już trzecie takie odkrycie w ciągu dwóch miesięcy.

Kanada. Kolejny masowy grób

Szczątki 182 dzieci znajdowały się zaledwie 200 metrów od byłej katolickiej szkoły St. Eugene w Cranbrook. Jak mówią Kutenai, czyli rdzenni mieszkańcy tamtych terenów, już w 2020 roku sporządzono raporty dotyczące masowego grobu.

bEUTVdfr
Nigdy nie można w pełni przygotować się na coś takiego. Odnalezienie wszystkich dzieci, które zostały tak pochowane to nasz obowiązek - podkreślił w rozmowie z mediami Jason Louie z Lower Kootenay Band.

Wszystkie groby są nieoznakowane. Niektóre ciała zostały pochowane bardzo płytko - niecały metr pod powierzchnią.

Wcześniej media informowały o dwóch podobnych odkryciach. Pod koniec maja w masowym grobie w Kamloops w Kolumbii Brytyjskiej znaleziono szczątki 215 dzieci. Niedługo później potwierdzono odkrycie aż 751 nieoznakowanych grobów na terenie dawnej szkoły katolickiej w Saskatchewan.

bEUTVdfx

Katolicka szkoła St. Eugene w Cranbrook działała od 1912 do początku lat 70. Szkołę zamknięto w połowie lat 70. i przekształcono w ośrodek wypoczynkowy i kasyno z polem golfowym.

Zobacz także: Niezwykłe odkrycie z czasów Wikingów. Norweg odkopał to na swoim polu
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUTVdfS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(94)
Yanka Skolna
4 miesiące temu
Masowy a nieoznakowany to jest WIELKA roznica. Masowy grob by na przyklad w Katyniu albo na miejscach niemieckich masowych rozstrzelan. Tam podobno byly pojedyncze groby. Sluchalam audycji po angielsku na ten temat. Polityka Kanady to bylo zrobienie z etnicznych mieszkancow Kanadyjczykow. Brano ich na sile z domow w rezerwatach i "koszarowano" w szkole. Nikt ich tam nie zabijal, ale smiertelnosc byla wysoka z powodu nieuodpornienia na blahe nawet choroby. Ponadto tesknota, stres, =nie zawsze dobre warunki bytowe oto powady. Kosciol stal sie "chlopcem do bicia" ale winne jest panstwa kanadyjskie za swoja polityke, na ktora jak widac nie przeznaczono odpowiedniej ilosci pieniedzy.
Masa
5 miesięcy temu
Co jeszcze ukrywa KOŚCIÓŁ AŻ STRACH SIĘ BAĆ TYLE ZŁA WYRZĄDZIŁ KOŚCIÓŁ CO DIABEŁ PRZEZ WIEKI NIE ODROBI .
Co za manipul...
5 miesięcy temu
182 dzieci przez 60 lat czyli 3 rocznie...
bEUTVdfT
Srednio 3 roc...
5 miesięcy temu
Szkola dziala 60 lat. W czasie wojen i biedy. Napewno chorowaly. Srednio umieralo 3 dzieci rocznie.
Swojak
5 miesięcy temu
Lubie kościoły to takie piękne budowle z pracującym w nim byłem w sultannach.
Wójt Burak
5 miesięcy temu
A co ciekawe, Wolscy katolicy żadnego wstydu nie czują, ani współodpowiedzialności za zbrodnie popełnione przez kościół. Ale uważają, że każdy pracownik UB i SB, choćby tylko był woźnym, portierem, albo sprzątaczką, jest winny! A to wy katolicy, którzy nadal tkwicie przy czarnych jesteście bardziej winni niż ci woźni i sprzątaczki, bo wiecie o wszystkim co złe w kościele, a udajcie że nic się nie stało. Hańba!
Wójt Burak
5 miesięcy temu
No co? Fachowcy wysłali te dzieci prostu do nieba! Przecież wszystkim katolikom o to chodzi. Nie dbają wszak o sprawy doczesne marząc jedynie o jak najszybszym spotkaniu z Bogiem. Czyż nie za takich pragną uchodzić w oczach bezbożników?
Tw27
5 miesięcy temu
Ludobójstwo w białych rękawiczkach!!! To jest prawdziwe oblicze katolicyzmu!!!
Ela
5 miesięcy temu
"Kulturowe ludobójstwo" Historię szkół dla rdzennych mieszkańców udokumentowano w 2015 roku raportem Komisji Prawdy i Pojednania na temat 150 lat działania 139 przymusowych szkół dla indiańskich, inuickich i metyskich dzieci. Raport określił szkoły jako "kulturowe ludobójstwo" i opisał niszczenie języka, kultury, prześladowania i przemoc. Ostatnie szkoły, przez które przeszło ok. 150 tys. dzieci, zamykano w latach 90. XX wieku. Były one finansowane z federalnego budżetu i prowadzone przez Kościoły katolicki (60 proc.) i protestancki (40 proc.).
Akuku
5 miesięcy temu
Katolicy, kuźwa.
Hehe
5 miesięcy temu
Nie w szkole tylko kilkaset metrów od szkoły , szczątki z 18-19 wieku a szkoła powstała w 1912 roku . Ale tytuł chwyta i komentujących nie brakuje .
CorazCiekawie...
5 miesięcy temu
Odkrywanie ludobójstwa rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej.
Janina
5 miesięcy temu
Gdyby brać pod uwagę wszystkie zbrodnie kościoła licząc od początku jego istnienia to myślę, że okazało by się, że to właśnie kościół i złe kierowanie głoszoną religią przyczyniło się to największej w naszych dziejach ilości zbrodni i ofiar. Co do konstrukcji kościoła katolickiego to tak, to jest organizacja polityczno-biznesowa i zawsze tak było. Wierzcie w swoje dobro i miłość a kościoły i religie olać!
bEUTVdfL
Mama
5 miesięcy temu
⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣No i wszystko się wylało.. Ciekawe dlaczego jeszcze o tym nie napisaliście. Napiszecie pewnie jak będzie już za póżno i nie bedzie można nic zrobic.. Jak ktoś jeszcze nie wie o co chodzi można sobie wpisac w internet Kawanelicka Bloggspot
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić