Makabryczny wypadek na Mazowszu. 5-latek wpadł pod wał rolniczy

109

Dramat na Mazowszu. Podczas prac polowych w gminie Czernice Borowe 5-letni chłopiec wpadł pod wał rolniczy. Dziecko w ciężkim stanie zostało przetransportowane do szpitala.

Makabryczny wypadek na Mazowszu. 5-latek wpadł pod wał rolniczy
Chłopiec wpadł pod wał rolniczy. Zdj. ilustracyjne (YouTube)

Do zdarzenia doszło 2 maja po południu na terenie gminy Czernice Borowe. Mężczyzna operujący ciągnikiem rolnym najprawdopodobniej nie zauważył przebywającego w tym czasie na polu 5-letniego chłopca.

Dramatyczny wypadek na Mazowszu

W pewnym momencie podczas prac polowych dziecko wpadło pod podczepiony do pojazdu wał rolniczy. Jak donosi lokalny portal infoprzasnysz.com, dziecko doznało bardzo poważnych obrażeń.

Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. 5-latek został bezzwłocznie przewieziony do szpitala w Ciechanowie, jednak ze względu na jego ciężki stan lekarze zdecydowali o przetransportowaniu chłopca do placówki w Warszawie.

Policja została poinformowana o zajściu przez lekarza dyżurnego ciechanowskiego szpitala. Sprawę skierowano do Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu, która będzie ustalać szczegółowe okoliczności zdarzenia. Jednocześnie mazowieccy funkcjonariusze apelują do społeczeństwa o rozwagę.

Nie zezwalajmy dzieciom na wykonywanie niebezpiecznych prac polowych i nie pozostawiajmy małych dzieci bez opieki dorosłych. Nie pozostawiajmy niebezpiecznych narzędzi w miejscach, gdzie mogą stanowić zagrożenie dla dziecka i pamiętajmy, że dziecku nie wolno przebywać w odległości mniejszej niż 50 m od pracującej maszyny rolniczej - czytamy na stronie policji mazowieckiej.
Zobacz także: Wyrzuciła żywe niemowlę na śmietnik. 18-latka z USA nagrana na kamerze monitoringu
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić