Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
NB
|

Małopolska kurator oświaty nie wytrzymała u Rydzyka. Poszło o LGBT

26
Podziel się:

Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak zabrała głos na temat decyzji radnych sejmiku małopolskiego ws. wycofania się z uchwały anty-LGBT. "Nie godzę się na takie tchórzostwo" - stwierdziła.

Małopolska kurator oświaty nie wytrzymała u Rydzyka. Poszło o LGBT
Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak (PAP, Łukasz Gągulski)

Sejmik województwa małopolskiego zdecydował o unieważnieniu uchwały anty-LGBT. Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty, w rozmowie z "Naszym Dziennikiem", czyli medium powiązanym z o. Tadeuszem Rydzykiem, podkreśliła, że czuje się zawiedziona tą decyzją.

Rozumiem mechanizmy, jakie są obecne w polityce. Wiem, że są czasem sytuacje, w których trzeba iść na ustępstwa. Nie oznacza to jednak, że takie postępowanie aprobuję. Nie uważam też, że w tej konkretnej sytuacji należało iść na ustępstwa. Dlatego właśnie czuję się zawiedziona - przyznała.

Małopolska kurator oświaty o wycofaniu się z uchwały anty-LGBT. "Tchórzostwo"

Małopolska kurator stwierdziła, że "wytrwanie w wartościach nie wymagało wielu wyrzeczeń" i "nie godzi się na takie tchórzostwo". Jej zdaniem może być to początek "żądań kolejnych ustępstw".

Jedyną "sankcją" byłoby uzyskanie mniejszych środków finansowych. To takie duże poświęcenie? Myślę, że nie jest to wystarczający powód, żeby zapominać o tym, co jesteśmy winni naszym przodkom. Uważam nawet, że ta rejterada stanie się początkiem żądań kolejnych ustępstw z naszej strony. Zawsze jest tak, że jeśli już przekracza się pewną granicę, to łatwo będzie przekroczyć następną. W ten sposób stopniowo rezygnujemy ze swojej suwerenności - podkreśliła w rozmowie z "Naszym Dziennikiem".

Barbara Nowak zaznaczyła, że nie ma wątpliwości, do czego prowadzą ideologie marksistowskie. Jako przykład podała państwa Zachodu, w których "ideologia wiedzie prym".

Do jakich absurdów tam dochodzi. Przecież tam na porządku dziennym dochodzi do pogwałcenia praw natury. Mamy tam też do czynienia z kompletnie niezrozumiałym wirem kłamstwa. Ideologia powoduje, że ludzie, którzy poddają się jej oddziaływaniu, sami siebie okłamują, zatracają się w kłamstwie i w efekcie kształtują sztuczną rzeczywistość – w oderwaniu od natury i rozumu. Jeśli zgadzamy się na wprowadzanie tworu, w którym prawda, nauka, związki z przeszłością oraz poczucie odpowiedzialności są wykluczone, to całe nasze państwo i społeczeństwo skazujemy na degrengoladę, zniszczenie (...) To jest zbiorowe samobójstwo na własne życzenie - powiedziała.
Tak, jesteśmy przeciwko ideologiom niszczącym człowieka, czyli przeciwko ideologii LGBT, przeciwko wszelkim ideologiom neomarksistowskim. Nie możemy się bać, wypowiadać takich słów. Trzeba wyraźnie powiedzieć: jesteśmy przeciwko niszczeniu drugiego człowieka, epatowaniu go złymi treściami, psującymi jego psychikę od najmłodszych lat. Nie możemy uciekać w istotnych kwestiach do różnego rodzaju delikatnych nawiązań - dodała.

Zobacz także: Kąśliwa reakcja Arłukowicza na słowa europosłanki PiS

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(26)
obserwator>
8 miesięcy temu
Poczekaj na zmianę władzy a pójdziesz do Rydzyka może cię zatrudni bo u niego takich religijnych pomazańców jest potrzeba.
EUropejczyk
9 miesięcy temu
I tak matolstwo dorwało się do władzy...z poparciem KULasów i Rydzyków a z błogosławieństwem obecnej władzy. To jest chora z nienawiści osoba a której ktoś nieodpowiedzialny powierzył nadzór metodyczny i pedagogiczny. Ale zawsze jest ALFA i zawsze jest OMEGA.
Chytrus
9 miesięcy temu
Przy kościele katolickim lgbt to jest pikuś.
adek22
9 miesięcy temu
Może doczekam się kiedyś hasła strefa wolna od krakowskiej kurator
Biskup
9 miesięcy temu
Czego to się nie mówi dla kasy i profitów, coś o tym wiem
MK54
9 miesięcy temu
NIC nie jesteśmy winni naszym przodkom!!!! Jesteśmy winni tylko wobec przyszłych pokoleń!!! Szczególnie wobec naszych dzieci i wnuków..co im zostawimy ?Panią Nowak w pamięci jako przodka??
ciekawa
9 miesięcy temu
"Zawsze jest tak, że jeśli już przekracza się pewną granicę, to łatwo będzie przekroczyć następną." No właśnie, nic dodać nic ująć. A ma Pani gdzieś granicę, której nie przekroczy czy w imię upadlania uczniów i nauczycieli zrobi pani wszystko???????????? absolutnie wszystko!!!!!!!!!!!!!
fryzjer
9 miesięcy temu
O! Rydzyk zmienił fryzurę ...?
gość
9 miesięcy temu
I takie ciemne COŚ jest 'kuratorem oświaty'?! Koniec świata!
florius
9 miesięcy temu
Ciekawe jakie treści zepsuły psychikę tej Pani...
j...
9 miesięcy temu
I to coś odpowiada za edukację przyszłych pokoleń Polaków. Strach się bać.
obserwator
9 miesięcy temu
Niech wtedy pani kurator wyjmie ze swojej kieszeni i zrekompensuje ubytek kasy w budżecie z tytułu takich uchwał...Ciekawe czy ją na to stać...
Krak
9 miesięcy temu
BRAWO PANI BARBARO!!!
Pablo
9 miesięcy temu
Wystawić temu czemuś skierowanie na badania i będzie kaftan jak nic!!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić