Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|

"Skandal" we Wrocławiu. Policja wydała kierowcy prosty komunikat

302
Podziel się:

Furgonetka z homofobicznymi i antyaborcyjnymi hasłami próbowała w sobotę wjechać na wrocławski plac Wolności, gdzie rozpoczynał się Marsz Równości. Została zatrzymana przez uczestników parady, którzy usiedli na ziemi i czekali, aż pojazd odjedzie. Ostatecznie policja wydała kierowcy komunikat, żeby odjechał. Fundacja "Pro Prawo do życia" mówi o "skandalu".

"Skandal" we Wrocławiu. Policja wydała kierowcy prosty komunikat
Marsz Równości we Wrocławiu (PAP)

Do zdarzenia doszło w sobotę we Wrocławiu. Na teren placu Wolności, gdzie miała rozpocząć się parada, próbowała wjechać furgonetka z hasłami homofobicznymi i antyaborcyjnymi. "Czego lobby LGBT chce uczyć dzieci?" - głosił jeden z tekstów na pojeździe.

Marsz Równości we Wrocławiu. Uczestnicy zablokowali homofobus

Gdy kierowca furgonetki pojawił się na placu, został szybko zablokowany przez uczestników Marszu Równości - informuje "Gazeta Wyborcza". Kilka osób usiadło na ziemi i zapowiadało, że się nie ruszy, dopóki pojazd nie odjedzie. Straż miejska i policja, które pilnowały porządku podczas parady, kazały kierowcy odjechać.

Homofobus miał w ten sposób wesprzeć przeciwników Marszu Równości i ruchów LGBT. Kilkadziesiąt kontrmanifestantów wykrzykiwało hasła homofobiczne i modliło się "w intencji nawrócenia dla homoseksualistów". Przeciwnicy Marszu Równości zostali jednak szczelnie otoczeni przez policję i nie doszło do żadnych incydentów.

Działacze antyaborcyjni oburzeni

Fundacja "Pro Prawo do życia" rozesłała do mediów komunikat prasowy, w którym nazywa całe zajście "skandalem". Podkreśla, że kierowca miał posiadać ważne pozwolenie na wjazd. Mimo to funkcjonariusz "jako winowajcę uznał kierowcę, mówiąc, że nie wie, dlaczego blokuje ruch" i "groził odholowaniem" - donosi "Gazeta Wyborcza".

Posłanka Małgorzata Tracz wraz z wrocławskim kołem Partii Zieloni wystosowała 1 października petycję do rady miejskiej Wrocławia, w której domaga się wydania jednoznacznego zakazu prezentowania w miejscach publicznych treści drastycznych oraz homofobicznych. Zieloni wskazują, że podobne uchwały przyjęły Warszawa, Kraków, Poznań i Łódź.

Kilka tysięcy osób na Marszu

Marsz Równości przeszedł przez Wrocław po raz trzynasty. W tym roku wydarzenie odbyło się pod hasłem "Chcemy całego życia". Hasło tegorocznego marszu odnosi się do postulatów społeczności LGBT+. Uczestnicy żądali również bezpieczeństwa na ulicach, czy zlikwidowania "stref wolnych od LGBT". Opowiedzieli się też po stronie uchodźców, domagając się zapewnienia im azylu.

Marsz odbył się pod patronatem prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka oraz przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Według wstępnych szacunków w marszu udział wzięło kilka tysięcy osób. Porządku pilnowały setki policjantów.

Wszystkie zgromadzenia publiczne przebiegły spokojnie i nie odnotowano żadnych incydentów, mających bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo osób biorących w nich udział bądź przebywających w ich pobliżu - przekazała Kamil Rynkiewicz, rzecznik dolnośląskiej policji.
Zobacz także: Sharon Stone o sytuacji w Polsce. Nowacka dolała oliwy do ognia
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(302)
Andy
9 miesięcy temu
Skandalem to jest istnienie tej fundacji.
Donald
10 miesięcy temu
Mnie to wisi co i z kim ci dewianci robią , tylko niech się z tym publicznie nie obnoszą , próbując te swoje dewiacje nazywać czymś normalnym , a zwłaszcza urabiać dzieci !!!!!To musi być natychmiast z automatu karane!!!!!
polak
10 miesięcy temu
Gorzej jak za nie-rządów PO,PSl i SLD w Polsce nie było. Smród bród i Korupcja na każdym kroku jak na Ukrainie. Nigdy więcej waszych rządów, złodzieje.
politico
10 miesięcy temu
PiS kopiuje rozwiązania i strategie, które z sukcesem zostały zastosowane wcześniej w Rosji. Weźmy choćby kwestie światopoglądowe. Cała ta ofensywa wymierzona w imigrantów, a ostatnio w osoby LGBT, wcześniej została z sukcesem przeprowadzona na Wschodzie. Nawet wykonawców PiS ma podobnych. To nie tylko młodzi nacjonaliści, ale też środowiska kibicowskie. Przy okazji rząd istotnie osłabił Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, a w raz z nią polski kontrwywiad, który powinien przeciwdziałać rosyjskiej ingerencji.
-.-
10 miesięcy temu
Olejcie lgbt nie zwracajcie uwagi, woda na młyn się skończy i umrze śmiercią naturalną cały ten ruch.Żywią się nienawiścią i sami dają temu pożywkę. Najlepiej być obojętnym i nie zwracać na nich uwagi.
Amiga
10 miesięcy temu
Tylko dlaczego jedni mogą reklamować pewien styl życia a ci którzy są przeciw już tego nie mogą ogłaszać publiczne, dotyczy się zakazów w dużych miastach.
Bywaja
10 miesięcy temu
I porządni policjanci!
Gin guru
10 miesięcy temu
W marszu równości bierze udział wielu mniej lub więcej znanych osób hetero,a ile osób z Lgbt bierze udział np. W marszu dla rodziny w o to nie życia lub popiera ich postulaty? Czy jacyś znani politycy z Lgbt byli widziani tam, lub brali udział w obronie dzieci nienarodzonych???
ojj
10 miesięcy temu
>modliło się "w intencji nawrócenia dla homoseksualistów"< No szkoda, że o rozum się nie pomodlili.
PRAWDZIWY CHŁ...
10 miesięcy temu
Heterofoby muszą wyjechać z Polski najlepiej na Madagaskar
Patriota
10 miesięcy temu
Pytam-dlaczego władze Wrocławia pozwalają na marsze tej bandy dążącej do bezkarnego mordowania nienarodzonych dzieci!!!
asfdf
10 miesięcy temu
Za słaby silnik i za małe zderzaki. Szkoda.
500+++
10 miesięcy temu
MAM propozycję--WYMIENIMY Z ŁUKASZENKĄ --ZA JEDNEGO EMIGRANTA - damy MU 2 TĘCZOWYCH --a co nie stać nas??
Misio
10 miesięcy temu
Wolność zaczyna się wraz z nadaniem numeru pesel. A co z tymi którzy się nie narodzili? Nie mają praw? Hipokryzja. Walcząć o prawo do aborcji środowisko LGBTitd jest największym hipokrytą.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić