Marek Jakubiak skomentował Marsz Miliona Serc. Tomasz Lis nie wytrzymał

246

Za nami gorąca polityczna niedziela. Ulicami Warszawy przeszedł Marsz Miliona Serc. Nadal nie wiadomo, ile osób uczestniczyło w tym wydarzeniu, bo podawane są sprzeczne dane. Mimo to frekwencję podczas marszu skomentował Marek Jakubiak, który kandyduje z list Prawa i Sprawiedliwości. Stwierdził, że marsz to ''wielka porażka Tuska''. Na te słowa natychmiast zareagował Tomasz Lis. Użył tylko jednego słowa.

Marek Jakubiak skomentował Marsz Miliona Serc. Tomasz Lis nie wytrzymał
Tomasz Lis skomentował wpis Marka Jakubiaka (PAP, Paweł Supernak)

Jedni obwieszczają sukces, inni - porażkę. Jedni twierdzą, że widzieli raptem kilka tysięcy osób, inni - że było ich ponad milion. Sprzeczne informacje na temat zorganizowanego przez Koalicję Obywatelską Marszu Miliona Serc, napływają z mediów, od polityków, uczestników i świadków wydarzenia.

Ile osób wzięło udział w Marszu Miliona Serc, który odbył się 1 października w Warszawie? Rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji podinsp. Sylwester Marczak nie chciał udzielić odpowiedzi na to pytanie i przypomniał, że policja od kilku lat nie podaje tego typu liczb (przynajmniej oficjalnie).

Polska Agencja Prasowa podała natomiast, że na starcie marszu było 60 tysięcy osób, a na trasie - 100 tysięcy. Politycy PiS natychmiast obwieścili, że Marsz Miliona Serc okazał się porażką Donalda Tuska. Szef KO był innego zdania.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Żyjemy w Nibylandii". Ekspert nie zostawił na Obajtku suchej nitki
Chcę wam powiedzieć, że jest nas więcej niż milion; uczestniczycie w wydarzeniu naprawdę wyjątkowym — zwrócił się Donald Tusk do uczestników Marszu Miliona Serc.

Marek Jakubiak o Marszu Miliona Serc

Marek Jakubiak, polityk partii Kukiz'15, który kandyduje z list Prawa i Sprawiedliwości, nie zgadza się z wyliczeniami Donalda Tuska. Na portalu X (dawny Twitter) przekazał, że marsz okazał się ''wielką porażką'' szefa PO.

Wielka porażka Tuska! Na marsz miliona przyjechało z całej Polski dziesięć razy mniej niż chciał Tusk. Już tylko tyle ci ufa. Przegrasz!!! Polska wygra — obwieścił Jakubiak w mediach społecznościowych.

Polityk dodał jeszcze w jednym z komentarzy, że ''nawet Niemcy uznali, że było 100 000'' (uczestników).

Niektórzy próbowali przekonać Jakubiaka, że się myli, zamieszczając takie nagrania...

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Inni, zamiast używać siły argumentu, postawili na prosty przekaz. Do tego grona należy również dziennikarz Tomasz Lis, który skomentował wpis Jakubiaka krótko, acz dosadnie.

Burak - napisał Lis.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Pod komentarzem dziennikarza pojawiło się kilkanaście odpowiedzi, wiele z nich jest obraźliwych. Niektórzy komentujący zwracają uwagę, że dziennikarz powinien raczej zdecydować się na bardziej merytoryczną wypowiedź.

Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić