Dagmara Smykla-Jakubiak
Dagmara Smykla-Jakubiak| 
aktualizacja 

Marsz Niepodległości. PiS chce powołać komisję

8

W siedzibie Prawa i Sprawiedliwości na ul. Nowogrodzkiej zebrało się kierownictwo partii. Tematem spotkania były m.in. niepokoje w trakcie Marszu Niepodległości. Według nieoficjalnych informacji kierownictwo PiS chce powołania w tej sprawie specjalnej komisji.

Marsz Niepodległości. PiS chce powołać komisję
Marsz Niepodległości. PiS chce powołać komisję? (PAP, Mateusz Marek)

W czwartek kierownictwo PiS zebrało się w siedzibie partii. Spotkanie na ul. Nowogrodzkiej rozpoczęło się około południa, cztery godziny później limuzyny zaczęły się rozjeżdżać. Tematem dyskusji był m.in. Marsz Niepodległości.

Sprawa wydarzeń podczas Marszu Niepodległości jest szczegółowo badana i wyjaśniana. Po zakończeniu analizy zostanie przedstawione stanowisko. Pojawiają się sprzeczne wersje przebiegu tego, co działo się podczas marszu, dlatego trzeba to rzetelnie wyjaśnić - powiedziała w rozmowie z PAP Anita Czerwińska.

Marsz Niepodległości. Morawiecki i Kaczyński żądają wyjaśnień

Według nieoficjalnych informacji portalu wpolityce.pl, kierownictwo PiS planuje powołać specjalną komisję do wyjaśnienia kontrowersyjnych wydarzeń z Marszu Niepodległości. Z kolei reporter WP Michał Wróblewski ustalił, że Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński domagają się wyjaśnień ws. działań policji od ministra spraw wewnętrznych i administracji.

Marsz Niepodległości 2020. Było gorąco

Niektórzy uczestnicy pochodu starli się z policją, atakowali funkcjonariuszy m.in. racami, petardami i kostką brukową. Oburzenie opinii publicznej wzbudziło też podpalenie racą mieszkania na ulicy 3-go Maja oraz postrzelenie przez anonimowego policjanta 74-letniego fotoreportera, który prawie stracił oko i przeszedł operację.

W czwartek rzecznik stołecznej policji poinformował, że zatrzymano 36 osób, wystawiono ponad 260 mandatów, a do sądu trafiło 420 wniosków o ukaranie.

Zobacz także: Zobacz też: Strajk Kobiet. Ryszard Kalisz o porównaniach Marszu Niepodległości z protestami po orzeczeniu TK
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić