Martwe zwierzęta na gałęziach drzew. Widok mrozi krew w żyłach

93

Przerażającego odkrycia dokonali leśnicy z woj. opolskiego. Na drzewach zaobserwowano martwe gryzonie. Zwierzęta są dosłownie ponabijane na gałęzie.

Martwe zwierzęta na gałęziach drzew. Widok mrozi krew w żyłach
W opolskim lesie można natknąć się na martwe zwierzęta ponabijane na gałęzie drzew (Nadleśnictwo Olesno, Maksymilian Dobosz)

Ponabijane na gałęzie drzew gryzonie zauważono w Nadleśnictwie Olesno. Leśnicy wyjaśniają, że jest to zjawisko spotykane w przyrodzie. Odpowiadają za nie ptaki takie jak dzierzba czy srokosz.

Przerażające sceny w Opolskiem. Martwe zwierzęta na gałęziach

Spacerujący po opolskich lasach mogą się przerazić. Ciała zwierząt ponabijane na gałęzie w pierwszej chwili przywodzą na myśl kino grozy. Leśnicy podkreślają jednak, że nie ma się czego obawiać.

Jeżeli traficie na coś takiego, a największymi ofiarami są drobne gryzonie i ptactwo, to znaleźliście spiżarnię dzierzby – podkreślają.

Gryzonie ponabijane na gałęzie. Leśnicy pokazali zdjęcia

Nadleśnictwo Olesno zamieściło w mediach społecznościowych zdjęcia niecodziennego zjawiska. Napisano, że podobnie do dzierzby zachowują się także inne ptaki.

Na naszym terenie spotkacie dzierzbę gąsiorek i srokosza. Ptaki swym rozmiarem umiejscowione gdzieś pomiędzy wróblem, a kosem. Upolowany nadmiar pokarmu przechowują w formie zapasów, które najczęściej nabijają na ciernie tarniny, robinii akacjowej, a nawet na drut kolczasty – stwierdzili leśnicy we wpisie na Facebooku.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Obejrzyj także: Baligrodzkie niedźwiedzie na spacerze. Niezwykłe nagranie

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić