Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Maseczka ochronna: jak zrobić ją samodzielnie? Aktor Matthew McConaughey wyjaśnia

28

Matthew McConaughey jest zaangażowany w walkę z pandemią COVID-19. Laureat Oskara zademonstrował na nagraniu, w jaki sposób zabezpieczyć się przed zarażeniem koronawirusem. Jego maseczka ochronna może zostać wykonana samodzielnie w domu.

Matthew Mcconaughey pokazuje, jak zrobić maseczkę
Matthew Mcconaughey pokazuje, jak zrobić maseczkę (Instagram)

Gwiazdor wystąpił w specjalnym filmie instruktażowym. Matthew McConaughey wcielił się w postać fikcyjnego łowcy głów, który ściga koronawirusa – Bobby Bandito. Na nagraniu zademonstrował internautom, że maseczka ochronna może być wykonana z kawałka chustki, filtra do kawy oraz kilku gumek recepturek.

Koronawirus a maseczka ochronna: jak zrobić ją samodzielnie w domu?

Matthew McConaughey ułożył chustkę na płaskiej powierzchni. Następnie zgiął dwa z jej czterech rogów do środka i umieścił na nich filtry do kawy. Podwinął materiał tak, by zabezpieczyć filtry przed wypadnięciem. Na koniec zacisnął gumkę recepturką na luźnych rogach, żeby utworzyły uchwyty, dzięki którym maseczka ochronna przylgnie do twarzy.

To nie pierwsze nagranie, na którym McConaughey podejmuje temat pandemii. Wcześniej aktor upublicznił w internecie film z apelem skierowanym do swoich fanów. Przekonywał ich, aby słuchali zaleceń specjalistów i nie wychodzili z domów.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Pobyt w domu nie jest odwrotem – to najbardziej odważna i agresywna broń, jaką mamy przeciwko temu wrogowi [koronawirusowi – przyp. red]. Kiedy zostajemy w domu, zapobiegamy zatłoczeniu naszych szpitali, jednocześnie kupując naukowcom czas na znalezienie szczepionki – cytuje Matthew McConaughey Fox 7.

Sam Matthew McConaughey przebywa obecnie w domu w Austin w Teksasie. Mieszka z żoną, trojgiem dzieci oraz swoją matką, którą sprowadził z domu opieki.

Zobacz także: Zobacz też: Skuteczność maseczek ochronnych

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić