Wróć na
Karolina Woźniak
|

Pandemia koronawirusa to odpowiedź natury? Tak twierdzi papież Franciszek

183
Podziel się

Papież Franciszek stwierdził, że pandemia koronawirusa jest "reakcją natury" na zignorowany przez ludzi kryzys ekologiczny. W rozmowie z "The Tablet and Commonwealth" przyznał, że wybuch pandemii był okazją na spowolnienie tempa produkcji i konsumpcji, co wpłynęło na odradzanie się przyrody.

Papież Franciszek uważa, że pandemia koronawirusa to reakcja natury na ignorowanie przez ludzi kryzysu ekologicznego.
Papież Franciszek uważa, że pandemia koronawirusa to reakcja natury na ignorowanie przez ludzi kryzysu ekologicznego. (YouTube, Radio Maryja)
bCPNodnV

"Nie odpowiadaliśmy na częściowe katastrofy. Kto teraz mówi o pożarach w Australii, kto pamięta, że 18 miesięcy temu łódź mogła przepłynąć Biegun Północny, ponieważ wszystkie lodowce stopniały? Kto teraz mówi o powodziach?" - powiedział papież.

Pandemia koronawirusa to "odpowiedź natury"? Tak twierdzi papież Franciszek

"Nie wiem, czy to zemsta natury, ale z pewnością jest to jakaś odpowiedź" - dodał. Pandemia koronawirusa zmieniła nawet sposób funkcjonowania Watykanu - papież Franciszek odprawia niedzielne msze w pustym kościele. Wszystkie miejsca, które kiedyś były pełne ludzi, teraz świecą pustkami.

83-letni papież miał robione dwa testy na obecność koronawirusa - oba wyszły negatywnie. Biuro prasowe w Watykanie powiedziało, że stara się dystansować każdego, kto ma kontakt z Franciszkiem. Co więcej, w dzieciństwie Biskup Kościoła Rzymskiego przechodził bardzo ciężkie zapalenie płuc - lekarze usunęli mu wówczas kawałek prawego płuca.

bCPNodnX

Papież Franciszek przyznał również, że jeszcze dochodzi do siebie po zapaleniu oskrzeli i to skłania go do częstszych modlitw. Dodał, że "w każdy wtorek spowiada się, by prosić o wybaczenie za swój egoizm" - podaje "CNN".

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Naukowiec interpretuje dane. "Niestety, epidemia wyraźnie się rozwija"

bCPNodoy
KOMENTARZE
(183)
bob
4 miesiące temu
Natura? To gdzie jest Bog? Cos tu widze, ze to juz desperackie tlumaczenie, zeby jeszcze troche przetrwac. Chyba wkrotce biskupi straca palace.
old44
4 miesiące temu
Gdyby ktoś, już nie gdzieś w dawnych wiekach, ale jeszcze miesiąc temu powiedział, że za pójście do kościoła, już nawet nie mówiąc o świętach wielkanocnych, będzie miał grzech ciężki to myślano by o nim,że jest głęboko upośledzony umysłowo. Tymczasem prymas polski ogłasza - " gdy wejdziesz do kościoła jako szósty, siódmy czy ósmy popełniasz grzech, z którego musisz się wyspowiadać". Tego jeszcze w historii świata nie było, szok!
jku
4 miesiące temu
Bo jak cos zle sie dzieje, to nie Bog a natura. Jak juz z tej epidemii wyjdziemy, to bedziemy mieli dziekowac Bogu. Dotychczas myslalem, ze Bog stworzyl nature i on jest stworca/sprawca wszystkiego, co nam sie od niej przytrafia i z racji, ze jest wszechmocny moze kazde nieszczescie od nas odsunac. Po epidemii ludzie juz inaczej beda na te rzeczy patrzec. Zobacza, ze z nieszczesciem musimy sobie sami radzic. Nie uwazam, zeby kosciol przetrwal ta epidemie. Ludzie przetrwaja.
bCPNodoz
emerytka
4 miesiące temu
Ale powiedział co wiedział.
łolo
4 miesiące temu
A jak konkwistadorzy przywlekli ospę do Ameryki z krzyżami w jednej ręce , w drugiej zaś broń i zmarło 80% Indian ,to była czyja wina.
Najnowsze komentarze (183)
ekolog
2 miesiące temu
Trochę w tym prawdy chyba jest. Emisje gazów cieplarnianych spadły przecież radykalnie. Sądzę, że za dwa- trzy lata naukowcy przyznają Papieżowi rację.
Adam.
2 miesiące temu
Bóg zabrania dopuszczać się zła, a jednak Jego się o nie oskarża' W Księdze Przysłów 19:3 Biblia mówi, że ludzie są do tego skłonni. ... Rzecz ciekawa, że tacy ludzie są skorzy do oskarżania Boga o zło, ale gdy im się dobrze powodzi nigdy nie pytają: „Dlaczego akurat mnie to spotkało?” Tak właśnie katolicy oskarżają Boga o wszystko co złe, a to wszystko ze swojej niewiedzy i nie znając prawdziwego Boga i jego przeciwnika Szatana.
Adam.
2 miesiące temu
"Papież Franciszek stwierdził, że pandemia koronawirusa jest "reakcją natury" na zignorowany przez ludzi kryzys ekologiczny." Papież który nie zna i nie uważa Biblii, woli swoje bzdury wypowiadać. Będą niedobory żywności’ (Mateusza 24:7). Naukowcy oceniają, że w ostatnim trzydziestoleciu produkcja żywności znacznie wzrosła. Mimo to mnóstwo ludzi głoduje, bo nie ma pieniędzy na jedzenie albo na ziemię pod uprawę. W krajach rozwijających się ponad miliard mieszkańców żyje najwyżej za dolara dziennie. Większość tych osób stale cierpi głód. Jak szacuje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), niedożywienie należy do głównych przyczyn śmierci przeszło pięciu milionów dzieci rocznie. Co dowodzi, że spełniają się proroctwa Jezusa dotyczące trzęsień ziemi i chorób? ‛Będą wielkie trzęsienia ziemi’ (Łukasza 21:11). Według Amerykańskiej Służby Geologicznej co roku należy się spodziewać średnio 19 silniejszych trzęsień ziemi, powodujących uszkodzenia domów i pęknięcia gruntu. Poza tym rokrocznie zdarzają się bardzo silne trzęsienia, pociągające za sobą całkowite zniszczenie budynków. Z dostępnych danych wynika, że od początku XX wieku trzęsienia ziemi pochłonęły przeszło dwa miliony ofiar. Jak zauważono w pewnym źródle, „rozwój techniki tylko nieznacznie zmniejszył żniwo śmierci”. ‛Będą zarazy’ (Łukasza 21:11). Mimo postępu medycyny ludzkość wciąż nękają stare i nowe choroby. Według pewnego raportu ostatnie dziesięciolecia przyniosły nasilenie 20 powszechnie znanych chorób, takich jak gruźlica, malaria lub cholera — przy czym część z nich coraz trudniej wyleczyć dostępnymi lekami. Co więcej, pojawiło się przynajmniej 30 nowych chorób. Niektóre są śmiertelne, bo jak dotąd nie udało się znaleźć na nie lekarstwa. Biblia zapowiedziała na „dni ostatnie” nie tylko pewne charakterystyczne wydarzenia na świecie, ale też zmianę w zachowaniu ogółu ludzi. Opisał to apostoł Paweł w Liście 2 do Tymoteusza 3:1-5. Wyjaśnił najpierw: „W dniach ostatnich nastaną krytyczne czasy trudne do zniesienia”. Następnie wspomniał, że ludzie będą między innymi: rozmiłowani w samych sobie rozmiłowani w pieniądzach nieposłuszni rodzicom nielojalni wyzuci z naturalnych uczuć niepanujący nad sobą zajadli miłujący bardziej rozkosze niż Boga zachowujący formę zbożnego oddania, ale sprzeniewierzający się jego mocy.
pawel
4 miesiące temu
wcześniej czy później dowie się kto zmutował wirusa grypy +++ mać !
Pro.1
4 miesiące temu
Faszyzm watykański wiecznie żywy - co na to ONZ i Koalicja Antyterrorystyczna; nadal będą biegać po pustyni za arabami, a oni za kozami!!!???
Alicja
4 miesiące temu
Gdyby wszyscy Biskupi byli tacy, jak Franciszek, Kościół byłby Czymś cudownym. Dobrze, że mamy Franciszka. Oby żył długo, zdrowo i szczęśliwie. A wirus oczywiście, że jest odpowiedzią natury. A czym jest natura? Jest czymś, co zostało nam wszystkim dane od Boga. My też jesteśmy naturą, ale niestety o tym zapominamy i wydaje nam się, że jesteśmy kimś ponad nią. Taka pandemia pokazuje nam, kto i co jest w życiu najważniejsze. Wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia i wesołych Świąt dla Wszystkich.
RESET
4 miesiące temu
676 juz blisko
Szukaj Boga
4 miesiące temu
Wraca panteizm i eko religia zacznijcie czytać Biblię tak możecie poznać Boga Jezusa. Zbawienie jest Darem, z łaski przez wiarę, ale każdy dar trzeba przyjąć.
bCPNodor
zzzzz
4 miesiące temu
trele morele
CNNNC
4 miesiące temu
Niech sie Franciszek papiez wezmie za sprzatamie albo co innego . Dotykal sie z wiernymi . Jednej Azjatce dal nawet po lapach jak go pochwycila za reke . Franciszek papiez wkrotce zachorowal zniknal zamknal na klucz bazylike bo sie wystraszyl . Co mi bedzie bajki opowiadal jak grozi nam 5G , masowe szczepienia z czipem , totalna inwigilacja . Szczepionka wydaje sie duzo grozniejsza od wirusa . I ten 5G tez ma duzo wspolnego w wirusem bo tam gdzie 5G tam i wirus
wk001
4 miesiące temu
bajki
Ares
4 miesiące temu
Już myślałem, że powie że to kara za grzechy kościoła.
aras
4 miesiące temu
ten wirus to znak ostateczny by zadbac o odnowe natury ,ale znajac ludzi bogatych beda dalej chcieli wrocic na wierzcholek gory lodowej i niezwazajac na skutki doprowadza do ponownej epidemi i tak w kolko az wszyscy poumieramy
Adam
4 miesiące temu
Zobaczcie jak papież wykonuje szatanistyczne gesty i powiedzcie mi , kto pozwolił w Rzymie postawić posąg z brązu molocha ? Pomidora szatana? Ludzie obudzić się i zacznijcie modlić do Boga
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić