Karolina Woźniak| 

Pandemia koronawirusa to odpowiedź natury? Tak twierdzi papież Franciszek

281

Papież Franciszek stwierdził, że pandemia koronawirusa jest "reakcją natury" na zignorowany przez ludzi kryzys ekologiczny. W rozmowie z "The Tablet and Commonwealth" przyznał, że wybuch pandemii był okazją na spowolnienie tempa produkcji i konsumpcji, co wpłynęło na odradzanie się przyrody.

Papież Franciszek uważa, że pandemia koronawirusa to reakcja natury na ignorowanie przez ludzi kryzysu ekologicznego.
Papież Franciszek uważa, że pandemia koronawirusa to reakcja natury na ignorowanie przez ludzi kryzysu ekologicznego. (YouTube, Radio Maryja)

"Nie odpowiadaliśmy na częściowe katastrofy. Kto teraz mówi o pożarach w Australii, kto pamięta, że 18 miesięcy temu łódź mogła przepłynąć Biegun Północny, ponieważ wszystkie lodowce stopniały? Kto teraz mówi o powodziach?" - powiedział papież.

Pandemia koronawirusa to "odpowiedź natury"? Tak twierdzi papież Franciszek

"Nie wiem, czy to zemsta natury, ale z pewnością jest to jakaś odpowiedź" - dodał. Pandemia koronawirusa zmieniła nawet sposób funkcjonowania Watykanu - papież Franciszek odprawia niedzielne msze w pustym kościele. Wszystkie miejsca, które kiedyś były pełne ludzi, teraz świecą pustkami.

83-letni papież miał robione dwa testy na obecność koronawirusa - oba wyszły negatywnie. Biuro prasowe w Watykanie powiedziało, że stara się dystansować każdego, kto ma kontakt z Franciszkiem. Co więcej, w dzieciństwie Biskup Kościoła Rzymskiego przechodził bardzo ciężkie zapalenie płuc - lekarze usunęli mu wówczas kawałek prawego płuca.

Papież Franciszek przyznał również, że jeszcze dochodzi do siebie po zapaleniu oskrzeli i to skłania go do częstszych modlitw. Dodał, że "w każdy wtorek spowiada się, by prosić o wybaczenie za swój egoizm" - podaje "CNN".

Zobacz także: Zobacz także: <a href="https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus">Koronawirus</a> w Polsce. Naukowiec interpretuje dane. "Niestety, epidemia wyraźnie się rozwija"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić