Wróć na
Karolina Woźniak
|

Pandemia koronawirusa to odpowiedź natury? Tak twierdzi papież Franciszek

181
Podziel się

Papież Franciszek stwierdził, że pandemia koronawirusa jest "reakcją natury" na zignorowany przez ludzi kryzys ekologiczny. W rozmowie z "The Tablet and Commonwealth" przyznał, że wybuch pandemii był okazją na spowolnienie tempa produkcji i konsumpcji, co wpłynęło na odradzanie się przyrody.

Papież Franciszek uważa, że pandemia koronawirusa to reakcja natury na ignorowanie przez ludzi kryzysu ekologicznego.
Papież Franciszek uważa, że pandemia koronawirusa to reakcja natury na ignorowanie przez ludzi kryzysu ekologicznego. (YouTube, Radio Maryja)

"Nie odpowiadaliśmy na częściowe katastrofy. Kto teraz mówi o pożarach w Australii, kto pamięta, że 18 miesięcy temu łódź mogła przepłynąć Biegun Północny, ponieważ wszystkie lodowce stopniały? Kto teraz mówi o powodziach?" - powiedział papież.

Pandemia koronawirusa to "odpowiedź natury"? Tak twierdzi papież Franciszek

"Nie wiem, czy to zemsta natury, ale z pewnością jest to jakaś odpowiedź" - dodał. Pandemia koronawirusa zmieniła nawet sposób funkcjonowania Watykanu - papież Franciszek odprawia niedzielne msze w pustym kościele. Wszystkie miejsca, które kiedyś były pełne ludzi, teraz świecą pustkami.

83-letni papież miał robione dwa testy na obecność koronawirusa - oba wyszły negatywnie. Biuro prasowe w Watykanie powiedziało, że stara się dystansować każdego, kto ma kontakt z Franciszkiem. Co więcej, w dzieciństwie Biskup Kościoła Rzymskiego przechodził bardzo ciężkie zapalenie płuc - lekarze usunęli mu wówczas kawałek prawego płuca.

Papież Franciszek przyznał również, że jeszcze dochodzi do siebie po zapaleniu oskrzeli i to skłania go do częstszych modlitw. Dodał, że "w każdy wtorek spowiada się, by prosić o wybaczenie za swój egoizm" - podaje "CNN".

KOMENTARZE
(181)
bob
2 miesiące temu
Natura? To gdzie jest Bog? Cos tu widze, ze to juz desperackie tlumaczenie, zeby jeszcze troche przetrwac. Chyba wkrotce biskupi straca palace.
old44
2 miesiące temu
Gdyby ktoś, już nie gdzieś w dawnych wiekach, ale jeszcze miesiąc temu powiedział, że za pójście do kościoła, już nawet nie mówiąc o świętach wielkanocnych, będzie miał grzech ciężki to myślano by o nim,że jest głęboko upośledzony umysłowo. Tymczasem prymas polski ogłasza - " gdy wejdziesz do kościoła jako szósty, siódmy czy ósmy popełniasz grzech, z którego musisz się wyspowiadać". Tego jeszcze w historii świata nie było, szok!
jku
2 miesiące temu
Bo jak cos zle sie dzieje, to nie Bog a natura. Jak juz z tej epidemii wyjdziemy, to bedziemy mieli dziekowac Bogu. Dotychczas myslalem, ze Bog stworzyl nature i on jest stworca/sprawca wszystkiego, co nam sie od niej przytrafia i z racji, ze jest wszechmocny moze kazde nieszczescie od nas odsunac. Po epidemii ludzie juz inaczej beda na te rzeczy patrzec. Zobacza, ze z nieszczesciem musimy sobie sami radzic. Nie uwazam, zeby kosciol przetrwal ta epidemie. Ludzie przetrwaja.
emerytka
2 miesiące temu
Ale powiedział co wiedział.
łolo
2 miesiące temu
A jak konkwistadorzy przywlekli ospę do Ameryki z krzyżami w jednej ręce , w drugiej zaś broń i zmarło 80% Indian ,to była czyja wina.
Najnowsze komentarze (181)
pawel
miesiąc temu
wcześniej czy później dowie się kto zmutował wirusa grypy +++ mać !
Pro.1
2 miesiące temu
Faszyzm watykański wiecznie żywy - co na to ONZ i Koalicja Antyterrorystyczna; nadal będą biegać po pustyni za arabami, a oni za kozami!!!???
Alicja
2 miesiące temu
Gdyby wszyscy Biskupi byli tacy, jak Franciszek, Kościół byłby Czymś cudownym. Dobrze, że mamy Franciszka. Oby żył długo, zdrowo i szczęśliwie. A wirus oczywiście, że jest odpowiedzią natury. A czym jest natura? Jest czymś, co zostało nam wszystkim dane od Boga. My też jesteśmy naturą, ale niestety o tym zapominamy i wydaje nam się, że jesteśmy kimś ponad nią. Taka pandemia pokazuje nam, kto i co jest w życiu najważniejsze. Wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia i wesołych Świąt dla Wszystkich.
RESET
2 miesiące temu
676 juz blisko
Szukaj Boga
2 miesiące temu
Wraca panteizm i eko religia zacznijcie czytać Biblię tak możecie poznać Boga Jezusa. Zbawienie jest Darem, z łaski przez wiarę, ale każdy dar trzeba przyjąć.
zzzzz
2 miesiące temu
trele morele
CNNNC
2 miesiące temu
Niech sie Franciszek papiez wezmie za sprzatamie albo co innego . Dotykal sie z wiernymi . Jednej Azjatce dal nawet po lapach jak go pochwycila za reke . Franciszek papiez wkrotce zachorowal zniknal zamknal na klucz bazylike bo sie wystraszyl . Co mi bedzie bajki opowiadal jak grozi nam 5G , masowe szczepienia z czipem , totalna inwigilacja . Szczepionka wydaje sie duzo grozniejsza od wirusa . I ten 5G tez ma duzo wspolnego w wirusem bo tam gdzie 5G tam i wirus
wk001
2 miesiące temu
bajki
Ares
2 miesiące temu
Już myślałem, że powie że to kara za grzechy kościoła.
aras
2 miesiące temu
ten wirus to znak ostateczny by zadbac o odnowe natury ,ale znajac ludzi bogatych beda dalej chcieli wrocic na wierzcholek gory lodowej i niezwazajac na skutki doprowadza do ponownej epidemi i tak w kolko az wszyscy poumieramy
Adam
2 miesiące temu
Zobaczcie jak papież wykonuje szatanistyczne gesty i powiedzcie mi , kto pozwolił w Rzymie postawić posąg z brązu molocha ? Pomidora szatana? Ludzie obudzić się i zacznijcie modlić do Boga
zenon626
2 miesiące temu
jakos w czsie wojny jak i teraz tysiace ludzi sie modlilo i jakos nic ztego nie wyszlo zginely tysiace ale wytlumaczenie zawsze takie same bog tak chcial. hipokryzja
Fakty
2 miesiące temu
Czyli Bergoglio też należy do LOŻY MASOŃSKIEJ.
reska
2 miesiące temu
Bóg stworzył naturę i człowieka by sobie robił naturę poddaną, a przede wszystkim Bóg dał ludziom wolność, a ludzie tak krzystają z wolności że niszczą naturę,lasy , spaliny itd jednocześnie niszczą siebie chcąc zaprowadzić własny ład stwórczy nad światem w stworzeniu i i ekonomii nie licząc się ze skutkami w odpowiedzi mają to do czego dążyli
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić