Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Hiszpania. Wakacje będą możliwe? Sprawdź, kiedy otworzą granice

4

Hiszpania otwiera granice dla obcokrajowców. Premier Pedro Sanchez zaprasza turystów na wakacje w Hiszpanii. Branża turystyczna ma być gotowa na przyjęcie obywateli z innych krajów już od 1 lipca.

Pedro Sanchez zaprasza turystów do Hiszpanii
Pedro Sanchez zaprasza turystów do Hiszpanii (Getty Images)

Hiszpania, jedno z najbardziej doświadczonych przez koronawirusa państw, od lipca rozpoczyna sezon turystyczny. "Turyści, Hiszpania czeka na was od lipca, oferując bezpieczne warunki" – stwierdził premier Hiszpanii Pedro Sanchez.

Hiszpania przywraca ruch turystyczny od 1 lipca

Obcokrajowcy, w tym Polacy, będą mogli przekroczyć granice Hiszpanii w celach turystycznych. Pedro Sanchez poinformował, że będzie sezon urlopowy w tym roku, jednak aby turyści byli bezpieczni, zostały wdrożone procedury i obostrzenia, których będzie przestrzegał sektor hotelarski i gastronomiczny.

Na razie jeszcze obowiązkowa kwarantanna po przekroczeniu granic Hiszpanii

Od połowy maja osoby, które przybywają do Hiszpanii, są poddawane obowiązkowej dwutygodniowej kwarantannie. Stan zagrożenia epidemicznego będzie obowiązywał w Hiszpanii do 7 czerwca. Najprawdopodobniej w połowie przyszłego miesiąca zostaną otwarte granice między Hiszpanią a Portugalią.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić