o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Maseczki w pracy. Czy trzeba zasłaniać twarz? Nowe zasady

5
Podziel się


Rząd postanowił znowelizować przepisy dotyczące zasłaniania ust i nosa w pracy. Od teraz decydujący głos ma pracodawca. Co dokładnie mówią nowe zasady?

Maseczki w pracy. Czy trzeba zasłaniać twarz? Nowe zasady
Co z maseczkami w pracy? (Pixabay)
bEDsXCqd

Nowe przepisy obowiązują od środy. Na ich mocy to pracodawca decyduje o zakrywaniu ust i nosa przez pracowników, jeśli w pomieszczeniu przebywa więcej niż jedna osoba.

To efekt modyfikacji rozporządzenia z 1 grudnia. Nakazywało ono zakrywanie ust i nosa w zakładach pracy, jeżeli w pomieszczeniu przebywa więcej niż 1 osoba.

bEDsXCqf
Powyższe rozwiązanie było zbyt daleko idące, w związku z czym zmodyfikowano je tak, by pracodawca decydował w tym zakresie - czytamy w uzasadnieniu do projektu rozporządzenia.

Koronawirus. Co z posiłkami?

Przekazano również, że "w zakładach pracy i wymienionych budynkach będzie można odkrywać usta i nos w celu spożycia posiłku - co jest rozwiązaniem oczywistym".

Sprawa jedzenia i picia budziła kontrowersje. - Zgodnie z rozporządzeniem w zakładowej stołówce spożywanie posiłków musiałoby się odbywać pojedynczo. Wydaje się, że ustawodawca, zmieniając dotychczasową redakcję przepisu, dosyć rozsądną, poszedł za daleko - mówił w money.pl Jakub Kowalski, radca prawny, wspólnik w Kancelarii Radców Prawnych Mirosławski, Galos, Mozes

bEDsXCql
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDsXCqG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
Passata
10 miesięcy temu
Po godzinnym spacerze z psem w obecnej temperaturze zmianiam maskę conajmniej raz! Maska po pół godziny robi się mokra! To mnie chroni czy wręcz odwrotnie? ! Bo czuję się jakbym szła z taflą wody na twarzy...
Pinokio
10 miesięcy temu
Niestety ale nie każdy wie,że noszenie maseczek przez ludzi zdrowych,przez wiele godzin,prowadzi do powikłań dróg oddechowych.Nie wolno ograniczać sobie dostępu do swobodnego oddychania.Zobaczcie jak szybciutko doprecyzowali,że jednak to pracodawca decyduje o tym czy nosimy maseczki w pracy.Jedna wielka głupota.Owszem wirus jest jak zwykle o tej porze roku,ale ludzie naprawdę nie umierają na covid tylko dlatego że nie mają dostępu do właściwego leczenia.
Inka
10 miesięcy temu
U mnie w pracy trzeba nosić i maseczkę i przyłbicę... Może to nie stanowiło by problemu, gdyby to nie była praca przy taśmie, gdzie niestety trzeba zasuwać...
bEDsXCqH
czs
10 miesięcy temu
duda lubi narty wiec stoki łotwarte, moze by go poddusić szalikiem to dojdzie do wniosku ze noszenie maski na twarzy nie jest fajne, zwlaszcza 8 lub wiecej godzin w pracy
Wirusolog
10 miesięcy temu
Dokręcania śruby ciąg dalszy. W pracy w maseczkach. Na stoku zabawa. Tam nie ma kowidu. Co tu jest grane? Gdzie te trupy? Gdzie ta pandemia? Obyście zostali rozliczeni towarzysze za to co się dzieje, za tą szopkę od marca 2020.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić