Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Maseczki w sklepach. Czy trzeba je jeszcze nosić? Ważny apel

65

Coraz częściej zauważamy, że klienci totalnie lekceważą obowiązek noszenia maseczek w sklepach. Poruszają się po nich tak, jakby pandemii koronawirusa nie było. To nieodpowiedzialne i nieprzepisowe zachowanie.

Maseczki w sklepach. Czy trzeba je jeszcze nosić? Ważny apel
Wchodzisz do sklepu? Załóż maseczkę (Getty Images)

Przepisy dotyczące zakrywania twarzy w Polsce zostały poluzowane. Nie oznacza to jednak, że maseczkę można rzucić w kąt i w ogóle jej nie zakładać.

Zasady są jasne. Jeżeli idziemy m.in. do sklepu czy kościoła, konieczne jest zakrywanie ust i nosa. To sposób na minimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Wiele osób wytyczne ma za nic. Coraz więcej Polaków udaje się do sklepów bez maseczek, zachowując się tak, jakby pandemii koronawirusa w ogóle nie było. Sytuacja wciąż nie została opanowana, więc lekceważący stosunek do przepisów jest czymś karygodnym.

Zobacz także: Zakrywanie twarzy i ust w komunikacji miejskiej. Która maseczka najlepsza na upał?

Koronawirus w Polsce. Apel w sprawie maseczek

Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji, podczas rozmowy z "Rzeczpospolitą" wystosowała apel do wszystkich osób, które uczęszczają na zakupy.

Apelujemy do konsumentów o noszenie maseczek i tym samym poszanowanie pracy i zdrowia pracowników handlu i ich rodzin - podkreśliła.

Szefowa POHiD zaznaczyła również, że pracownicy sklepów nie mogą egzekwować noszenia maseczek. Jeżeli ktoś nie ma zakrytej twarzy, to mają takie wyjście, by zadzwonić na policję. Często jednak funkcjonariusze nie reagują na ich zgłoszenia - donosi "RP".

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić