o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KLS
|

Masowa apostazja. Opublikowano listę osób, które wystąpiły z Kościoła

108
Podziel się

Apostazja czyli oficjalne wystąpienie z Kościoła Katolickiego kiedyś było tajemnicą. Dziś dzięki LicznikowiApostazji.pl wiadomo, że w przeciągu 2,5 miesiąca aż 2193 osób w Polsce dokonało apostazji. Lubelskie media opublikowany listę mieszkańców tego województwa, którzy się do tego przyznali.

Masowa apostazja. Opublikowano listę osób, które wystąpiły z Kościoła
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)
bEJPNFeJ

Problem pedofilii wśród księży, sojusz ołtarza i tronu, stosunek księży do mniejszości seksualnych - wszystko to sprawia, że o apostazji, czyli oficjalnym wyjściu z Kościoła Katolickiego myśli w Polsce coraz więcej osób.

Kiedyś sprawa nie była prosta. Do dokonania apostazji trzeba było być bardzo zdeterminowanym, a i tak nikt raczej się tym publicznie nie chwalił. Przełom nastąpił pod koniec ubiegłego roku, kiedy to Wiosna Roberta Biedronia ogłosiła, że uruchamia w internecie stronę LicznikApostazji.pl, na której można zadeklarować odejście z Kościoła Katolickiego oraz uzyskać informację, jak tego dokonać.

bEJPNFeL

Od końca grudnia aż do środy wpisało tam swoje dane 2193 ludzi. Dla porównania - jeszcze we wtorek było to 2159 osób. "Kurier Lubelski" opublikował listę 34 osób mieszkających w województwie lubelskim, które zadeklarowały oficjalne wystąpienie z Kościoła.

Większość apostatów z Lubelszczyzny mieszka w Lublinie. Na liście znalazły się również osoby z Zamościa, Tomaszowa Lubelskiego czy Hrubieszowa a także z powiatów: krasnostawskiego, opolskiego i biłgorajskiego.

Ewelina Ł. Lublin 2020

Jacek O., Lublin 2020

bEJPNFeR

Adrianna S., Lublin 2020

P., Lublin 2020

Marcin C., Lublin 2019

Sylwester M., Lublin, 2021

bEJPNFeS

Bartek G., Lublin 2021

Karolina W.G., Lublin, 2021

Łukasz J., Lublin, 2021

Joanna W., Lublin 2020

bEJPNFeT

Jarosław R., Lublin 2019

Anna P., Lublin, 2021

Iga B., Lublin, 2021

Mateusz G., Lublin 2018

bEJPNFeU

Anna W.. Lublin 2021

Sylwia S., Lublin 2021

Natalia W., Lublin 2021

Łukasz Cz., Lublin 2021

Katarzyna D., Lublin 2021

Mateusz G., Lublin 2021

Izabela SZ., Lublin 2020

Katarzyna P., Niedrzwica Duża 2021

Szymon C., Tomaszów Lubelski, 2020

Marcin W., Zamość 2021

Julia W., Rogów 202

Przemysław S., Hrubieszów 2020

Angelika D., Werbkowice 2021

Agnieszka K., Fajsławice 2020

Jarosław K., Fajsławice 2020

Mariola N., Opole Lubelskie 2020

Sandra K., Poniatowa 2020

Amanda K., Poniatowa 2020

Marcin K., Końskowola 2015

Karina W.-S., Józefów 2019

Dorota D., Biała Podlaska 2014

Karol G., Józefów 2021

Jak zapowiadał Robert Biedroń, strona ma stać się spisem powszechnym ludzi, którzy wystąpili z Kościoła.

Zobacz także: Apostazja. Ksiądz mówi wprost: moda, by być przeciwko Kościołowi
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJPNFfm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(108)
Gość
4 miesiące temu
Nauka pierwszej pomocy w szkołach, a nie marnowanie czasu młodzieży na bajdy o jakimś chłopku biegającym po wodzie i zamieniającym wodę we flaszki z winem.
el-ka
7 miesięcy temu
Ksieza utrudniają odejście z kościoła. Bo może się okazać,że Polska wcale nie jest w 95%katolicka. No i jak wtedy tańczyć przed Rydzykiem.
Edi
7 miesięcy temu
I bardzo dobrze czym mniej dojnych krów tym szybciej przestanie im się we łbie przewracać i wezmą się do pracy. Bycie księdzem nie powinno ich wykluczać z bycia pracującym. Protestanci też są a pracują i przede wszystkim maja żony i dzieci.
bEJPNFfn
Dawid
7 miesięcy temu
Zamiast lekcji Religii lekcja na temat rozwoju osobistego i psychologii oraz jak być asertywnym. Religia niech wraca do salek przykościelnych
NIEKĄKOLOLOWI...
7 miesięcy temu
Księża na kazaniach przywoływali przykład O SIEWCY "że należy najpierw oczyścić zboże z kĄkolu a potem je zasiać" WIĘC NIECH USUNĄ TEN KĄKOL ZE SWEGO ŚRODOWISKA. kĄKOL TO RÓWNIEŻ CI KTÓRZY GO UKRYWAJĄ
ooo
7 miesięcy temu
albo sami homosie albo homosie i dzieci postkomuny... I dobrze Kościół sam w ten sposób się oczyści.
gregor
7 miesięcy temu
Największy dowcip polega na tym, że hierarchowie kościoła powinni już dawno masowo ekskomunikować rzeszę osób. Ale tak bardzo liczą się dla nich pieniądze, że tego nie robią. A prawda jest taka, że jak ktoś się do kościoła nie wpisał i nie uznaje zwierzchników kościoła, to trudno mu iść i się płaszczyć przed nimi, by zrobili co jest ich obowiązkiem. Ale tam lepiej udawać i kłamać, byle by kasa z budżetu leciała i władza się utrzymywała.
olo
7 miesięcy temu
Dziwne ,że z takim samym zaangażowaniem nie opublikują listy księży pedofilów oraz biskupów którzy ich ukrywają , parafii do których ich po przenosili ...
pawel
7 miesięcy temu
a pełnej listy TW SB w sutannach nie opublikowali ...mać !
tytrp
7 miesięcy temu
Bardzo ciekawe ilu już było takich co na kościół pluli jak przyszła śmierć to do kościoła pretensję że jak to bez mszy pochowany i to pod płotem
Saud
7 miesięcy temu
Brawo brawo Jeszce raz brawo niesiolowski!!!!!!!
Człowiek
7 miesięcy temu
Przestańmy wspierać tych nierobów i zakłamanych hipokrytów. Mamy XXI wiek, już wiemy, że to wszystko ściema. Niech każdy wierzy w co chce, ale zamiast siedzieć i pierdzieć w te ławki, zróbcie coś konstruktywnego w tym czasie. Spędźcie czas z najbliższymi, pomóżcie komuś, wyprowadźcie psa na spacer jeśli nie swojego to ze schroniska. Jesteśmy tu sami i żadne czary się nie wydarzą. Bądźmy dla siebie ludźmi.
anioł
7 miesięcy temu
ciekawe jak będą wołać księdza jak im biała kosą po oczach błyśnie
bEJPNFff
tytrp
7 miesięcy temu
o jakim wypisie mówimy Ci co tak krzyczą nigdy do kościoła nie uczęszczali tylko rodzice ich ochrzcili i na tym koniec.oni powinni się zrzec chrztu i na tym koniec.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić