Jakub Artych
Jakub Artych| 

Masowe zatrucie w Rosji. Ponad 50 osób w stanie ciężkim

W Rosji prawie 70 osób trafiło do szpitala z podejrzeniem zatrucia jadem kiełbasianym po zamówieniu gotowej żywności. Zdecydowanie najgorzej pod tym względem jest w Moskwie.

Masowe zatrucie w Rosji. Ponad 50 osób w stanie ciężkim
Masowe zatrucie w Rosji. Ponad 50 osób w stanie ciężkim. Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

W Kazaniu zarejestrowano sześć przypadków podejrzenia zatrucia jadem kiełbasianym po zjedzeniu sałatki lobio produkowanej przez LokalKitchen LLC (Kuchnia w okolicy). Taką informację przekazał wydział Rospotrebnadzor dla Tatarstanu.

Ofiary trafiły do ​​szpitala. Rosjanie prowadzą kontrolę sprzedawcy detalicznego, za pośrednictwem którego ofiary zamawiały produkty. Oprócz tego regionalny wydział Komitetu Śledczego Rosji wszczął sprawę karną dotyczącą świadczenia usług niespełniających wymogów bezpieczeństwa (art. 238 kodeksu karnego).

To nie jedyne problemy w Rosji. Regionalne Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w Niżnym Nowogrodzie cztery kolejne osoby trafiły do ​​szpitala z objawami zatrucia jadem kiełbasianym.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Upiorna wizja Putina. Kwaśniewski ostrzega

Wszyscy chorzy znajdują się na oddziale intensywnej terapii. Wydział Komitetu Śledczego w Niżnym Nowogrodzie wyjaśnił, że hospitalizowani spożywali produkty spożywcze zamówione za pośrednictwem firm kurierskich.

Poszkodowane osoby jadły sałatkę lobio z Local Kitchen, którą zamówiły za pośrednictwem firmy dostawczej Samokat.

Zatrucie pokarmowe w Rosji

Zdecydowanie najgorzej jest w stolicy kraju. 17 czerwca władze Moskwy podały, że do lekarzy zgłosiło się 121 osób z objawami zatrucia i podejrzeniem zatrucia jadem kiełbasianym.

Spośród nich 55 osób jest w stanie ciężkim. W związku ze wzrostem liczby przypadków zatruć sprawę przekazano do wydziału Komisji Śledczej do zbadania szczególnie ważnych spraw, które dotyczą przestępstw przeciwko osobie i bezpieczeństwu publicznemu.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić