Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

Masz taki problem? Uważaj. Dla ciebie koronawirus jest szczególnie groźny

19

Najnowsze badania naukowców nie pozostawiają najmniejszych wątpliwości. Pacjenci z przewlekłą chorobą nerek i powstającym w przebiegu COVID-19 ostrym uszkodzeniem nerek są znacznie bardziej narażeni na śmierć w wyniku zakażenia.

Masz taki problem? Uważaj. Dla ciebie koronawirus jest szczególnie groźny
COVID-19 może niszczyć nerki (Pixabay, enriquelopezgarre)

Lekarze z całego świata są zgodni. Jednogłośnie przyznają, że koronawirus może powodować stan zapalny tkanek serca czy ostrą niewydolność nerek. Może też uszkadzać jelita, wątrobę i doprowadzać do zaburzeń na tle neurologicznym.

Amerykańscy medycy dokonali bardzo niepokojącego odkrycia. Jak pisze "The Washington Post", prawie połowa zakażonych pacjentów miała w moczu krew lub białko. To może wskazywać na uszkodzenie nerek.

Koszmar w Nowym Jorku. Musieli prosić o pomoc

W Nowym Jorku sytuacja stała się szczególnie niepokojąca. To dlatego, że liczba osób z COVID-19 była tak duża, że placówki musiały prosić o pomoc specjalistów z innych stanów.

Tak olbrzymia liczba osób z tym problemem to dla mnie coś kompletnie nowego. Możliwe, że wirus doczepia się i atakuje komórki tkanek tworzących nerki" - przyznał w "The Washington Post" Alan Kliger, nefrolog z Yale School of Medicine.

To jednak nie wszystko. Najnowsze ustalenia naukowców wskazują również na to, że COVID-19 może prowadzić do nagłego upośledzenia działania nerek, które rozwija się w zaledwie kilka dni.

Zobacz także: Sejm. Władysław Kosiniak-Kamysz o zamieszaniu wokół ustaw antycovidowych
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić