o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ESO
|

Nie żyje 28-letni lekarz. Brał udział w testach szczepionki na koronawirusa

149
Podziel się

W Brazylii zmarł 28-letni ochotnik biorący udział w badaniach klinicznych szczepionki na koronawirusa, przygotowywanej przez koncern AstraZeneca i Uniwersytet Oksfordzki. Jak zapewnia uczelnia i AstraZeneca szczepionka jest bezpieczna i testy będą wznowione.

Nie żyje 28-letni lekarz. Brał udział w testach szczepionki na koronawirusa
Doktor João Pedro R. Feitosa, zmarł biorąc udział w testach szczepionki przygotowywanej przez firmę AstraZeneca i Uniwersytet Oksfordzki.
bDnfMklh

Jak informują brazylijskie media 28-letni lekarz, który brał udział w testach szczepionki na koronawirusa przygotowywanej przez firmę AstraZeneca i Uniwersytet Oksfordzki zmarł 15 października. Jako pierwszy informację o śmierci doktora João Pedro R. Feitosa przekazał dziennik "O Globo" zamieszczając kondolencje z Uniwersytetu Federalnego Rio De Janeiro, którego 28-latek był absolwentem.

Brazylijska gazeta i agencja prasowa Bloomberg podały, że lekarz był w grupie kontrolnej i nie otrzymał dawki szczepionki a placebo.

bDnfMklj

Dr Feitosa ukończył szkołę medyczną w zeszłym roku i od marca leczył pacjentów z Covid-19 na izbach przyjęć i oddziałach intensywnej terapii w dwóch szpitalach w Rio de Janeiro - podaje brazylijski dziennik.

Uniwersytet Oksfordzki i firma Astra Zeneca twierdzą że szczepionka jest bezpieczna i testy będą kontunuowane.

Po dokładnym zbadaniu tego przypadku w Brazylii nie mamy żadnych obaw o bezpieczeństwo badań klinicznych, zarówno brazylijski regulator, jak i niezależna komisja zaleciły kontynuację testów - przekazał w oświadczeniu rzecznik Uniwersytetu Oksfordzkiego.

W raporcie podano informację, że 28-letni lekarz zmarł z powodu powikłań po zakażeniu koronawirusem, nie od szczepionki. Brazylijski urząd ds. zdrowia nie ujawnia dalszych szczegółów, powołując się na tajemnicę lekarską.

bDnfMklp

We wrześniu firma AstraZeneca ogłosiła, że ​​wstrzymała trzecią fazę badań klinicznych nad szczepionką po tym jak u jednego z ochotników wykryto rzadką chorobę rdzenia.

W raporcie podano, że po otrzymaniu drugiej dawki szczepionki 37-letnia kobieta "doświadczyła poprzecznego zapalenia rdzenia kręgowego". Testy wznowiono po tym, jak brytyjskie organy regulacyjne i niezależna komisja stwierdziły, że choroba nie była skutkiem ubocznym szczepionki. Od tego czasu testy zostały wznowione w Wielkiej Brytanii, RPA, Brazylii i Indiach.

Jak dotąd zaszczepiono około 8 tys. wolontariuszy w Brazylii i ponad 20 tys. na całym świecie. W czerwcu rząd Brazylii ogłosił umowę z Uniwersytetem Oxfordzkim i koncernem AstraZeneca na zakup 100 milionów dawek potencjalnej szczepionki na koronawirusa.

bDnfMklq

Tymczasem w Brazylii wirusem Covid-19 zakaziło się już ponad 5,3 mln osób, z których ponad 155 tys. zmarło.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Prof. Andrzej Horban o bezpieczeństwie na cmentarzach podczas Wszystkich Świętych
bDnfMklK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(149)
Realista
miesiąc temu
Coś tu śmierdzi. 28 latek zmarł na covid. Prędzej uwierzę w śnieg w piekle niż w to Placebo. Tam są w grze już zbyt duże pieniądze żeby zatrzymać te testy.
Stop NOP
miesiąc temu
Operacja się udała tylko pacjent nie wytrzymał...
darecki
miesiąc temu
Wszyscy chcą ubić przy okazji tej paniki swoje interesy i nikogo nie interesuje ilu z nas umrze i z jakiego powodu. Człowiek już dawno przestał być największą wartością. Walka jest o pieniądz a przede wszystkim o władzę. Niestety człowieczeństwa w tym już nie ma.
bDnfMklL
qupa
miesiąc temu
To jest szyte grubymi nićmi...
pytanko
miesiąc temu
...jak placebo zabija to ciekawe jaka bedzie ta szczepionka......
Najnowsze komentarze (149)
obserwator
4 tyg. temu
To są eksperymenty medyczny takie jak w Auschwitz, ileś osób umrze, ileś osób będzie kalekami. Nikogo nasze zdrowie poza nami samymi nie interesuje. Dlatego mamy obowiązek przeciwstawić się przymusowym szczepieniom ponieważ przykazanie wyraźnie mówi nie zabijaj. Świadomie biorąc zastrzyk śmierci popełnimy samobójstwo.
matrix
4 tyg. temu
Cały ten covid to ściema na skale światową
Matrix
miesiąc temu
Jest przeludnienie i wybiją nas albo satelitami 5G i dobiją szczepionką
Zeed
miesiąc temu
Chyba 48 latek, wnioskuję z fotografii
rob
miesiąc temu
Zmarł z powikłań po covidzie? Jeśli był zarażony to po co go szczepili? Myślę że był zdrowy a po szczepionce zachorował. Ja 3 razy się szczepiłem na grypę i za każdym razem tydzień później przechodziłem bardzo ciężkie zapalenie płuc.Bez szczepionek nie choruję i mam się dobrze ale w płucach pozostał ślad po zapaleniach.
OTO PRZYCZYNA
miesiąc temu
NIE SPRAWDZONO PRZED PODANIEM SZCZEPIONKI,CZY JEST UCZULONY NA JAKIKOLWIEK SKŁADNIK SZCZEPIONKI.
sic!
miesiąc temu
No to teraz trzeba zacząć opracowywać szczepionkę przeciw ... placebo.
Placebo?
miesiąc temu
28-letni człowiek zmarł po podaniu placebo? Tylko nie piszcie, że zmarł na cos innego bo każdy biorący udział w testach jest najpierw badany i jeśli coś jest nie tak to nie jest dopuszczony.
bDnfMklD
med
miesiąc temu
Jeśli dostał placebo zamiast szczepionki to w dobrej wierze pracował z oddaniem przy pacjentach. Kto i dlaczego podał placebo?
RAB
miesiąc temu
W tym placebo była jeszcze doskonalsza szczepionka. Jeżeli wierzycie w dobrą szczepionkę na cowid, to grzeszycie naiwnością wobec własnego zdrowia.
erc
miesiąc temu
Rip
wb.
miesiąc temu
Umierają także ludzie nie biorący żadnych szczepionek ani tych sprawdzonych ani eksperymentalnych. Media winny zachowywać daleko posuniętą ostrożność i rozwagę przy opisywaniu takich zgonów a zwłaszcza ustalaniem związku przyczynowego miedzy szczepieniem a zgonem
normalny
miesiąc temu
sory aha po powikłaniach przepraszam co nie oznacza gdyby był podany remvsidivirem ? czy innymi lekami nie jestem za szczepionkami ale jak tak chcecie to może być a jak dojdzie do tragedi to trudno tylko że szczepionki co już kilka artykułów strony o2 pisał to było dużo dowodów że nie działają żadne szczepionki i tak być może leki co były artykuły na ten temat że one moga pomóc!!!!!
Telka oby
miesiąc temu
Polityków zaszczepić przecież oni nas reprezentują ,i sprawdzimy szczepiąnkę.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić