Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

Matka Boska w tęczowej aureoli. Wyrok wkurzył Kaję Godek. "Publicystyka homoaktywisty"

141
Podziel się

Działaczka Fundacji Życie i Rodzina Kaja Godek skrytykowała decyzję płockiego sądu, który uniewinnił trzy aktywistki LGBT oskarżone o obrazę uczuć religijnych. W kwietniu 2019 r. Elżbieta P., Anna P. i Joanna G. rozkleiły wokół kościoła św. Dominika w Płocku naklejki z Matką Boską w tęczowej aureoli. Sąd uznał, że nie doszło do profanacji wizerunku.

Matka Boska w tęczowej aureoli. Wyrok wkurzył Kaję Godek. "Publicystyka homoaktywisty"
Sąd uniewinnił trzy aktywistki odpowiedzialne za wpisanie Matki Boskiej w tęczową aureolę (PAP, Szymon Łabiński, Leszek Szymański)
bEUQfYoR

Zdaniem Kai Godek Sąd Rejonowy w Płocku "przyzwala na lewacką agresję na Boga i Jego Matkę oraz katolików". Działaczka przyznała, że wyrok nie jest jednak dla niej zaskoczeniem. Jak twierdzi Godek, sędzia Agnieszka Warchoł miała od początku procesu być stronnicza.

Warchoł nie dopuściła dowodów, o jakie wnosili oskarżyciele posiłkowi, a w trakcie procesu okazywała uprzedzenie wobec osób, których uczucia religijne zostały zranione – podkreśliła Kaja Godek.
bEUQfYoT

Sąd wydał wyrok w sprawie Matki Boskiej w tęczowej aureoli. Kaja Godek

Kaja Godek oceniła, że wyrok jest skandaliczny. Stwierdziła, że interpretacja przepisów została przeprowadzona w niewłaściwy sposób. Wyrok ma jej zdaniem uderzać w osoby wierzące.

Uzasadnienie brzmi bardziej jak publicystyka homoaktywisty niż jak wyrok wydany w imieniu Rzeczypospolitej. Sędzia rozwija w nim m.in. własne rozumienie nauki Kościoła katolickiego na temat homoseksualizmu oraz używa wyrażeń żywcem wyjętych z podręcznika lewackiej nowomowy – napisała Kaja Godek w mediach społecznościowych.

Godek twierdzi, że nie zostawi tak tej sprawy. Zapowiedziała złożenie apelacji. Podkreśliła, że nie można przyzwalać na dyskryminację.

bEUQfYoZ
Obrona czci Matki Bożej jest obowiązkiem każdego z nas, a wina oskarżonych jest bezsporna. Katolicy są najbardziej dyskryminowaną grupą społeczną, a sądy Rzeczypospolitej Polskiej powinny chronić ich przed przemocą, także ze strony aktywistów LGBT – stwierdziła działaczka Fundacji Życie i Rodzina.

Matka Boska w tęczowej aureoli. Sąd uniewinnił aktywistki LGBT

W 2019 roku w kościele pw. św. Dominika w Płocku pojawiła się instalacja przedstawiająca Grób Pański. Jego ściany tworzyły pudełka symbolizujące poszczególne grzechy. Wśród haseł takich jak egoizm czy nienawiść pojawiły się również takie jak gender i LGBT.

bEUQfYpa

Aktywiści postanowili na to zareagować. W nocy z 26 na 27 kwietnia 2019 r. rozwiesili w okolicy kościoła plakaty i naklejki z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej wpisanym w tęczową aureolę. We wtorek sąd Rejonowy w Płocku uniewinnił trzy osoby odpowiedzialne za te działania, które zostały oskarżone o obrazę uczuć religijnych.

Działania aktywistek miały charakter prowokujący, ale miały na celu zwrócenie uwagi na homofobiczny i krzywdzący wystrój w kościele w Płocku. Oskarżone zrobiły to, by pokazać, że takie działania są nieakceptowalne. Nie było zamiarem aktywistek obraza niczyich uczuć religijnych ani znieważenie obrazu Matki Boskiej. Ich działania miały na celu ochronę osób dyskryminowanych – stwierdziła w uzasadnieniu wyroku sędzia.
bEUQfYpb

Obejrzyj także: LGBT terroryzuje społeczeństwo? Minister Wójcik o swoich słowach: "Podtrzymuję"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUQfYpu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(141)
Pepe
2 miesiące temu
Ta "pani" niech najpierw przeczyta biblię że zrozumienie a później zabiera głos. Od kiedy Bóg mam matkę? Jezus nie jest Bogiem lecz jego synem.
tadeusz
7 miesięcy temu
Fanatyczka K.G. pewnie będzie interweniowała w sejmie aby wydano zakaz pojawiania się lewackiej tęczy , bo jej pojawienie obraża uczucia religijne prawdziwych prawicowych katolików.
smyq
7 miesięcy temu
Zobaczycie, ta Kajka coś nawywija, takiej nienawiści do ludzi to ja dawno nie widziałem, w oczach jakiś obłęd! Powinna zejść ze sceny dla dobra kraju, z resztą nie tylko ona Krysia też
bEUQfYpv
nieświęty
9 miesięcy temu
Obraz , który jest symbolem głupoty ludzkiej . Watykańska sekta ma swoje idiotyczne obrzędy . CO NATO BIBLIA ?.
katolik
9 miesięcy temu
Nie czuje się urażony ,
gość
9 miesięcy temu
Kiedy w końcu zrobią porządek z sądami??!!Czekamy i nic, mafia sędziowska ,zwana kastą rządzi!!!!!!!!
Magda
9 miesięcy temu
Ta to dopiero ma odlot - katolicy dyskryminowani? Błagam.
Pit
9 miesięcy temu
Z chęcią obejrzałbym bym relacje z parady równości w Arabii Saudyjskiej przeprowadzonej przez Biedronia z żoną 😂😂😂
oooo
9 miesięcy temu
stety lub nie ta Pani ma racje, bo interpretacja sedzi, ze homo moga nalezec do KK jest sprzeczna z KK, nawet jezeli jakis ksiadz okazuje sie homo, to sam z KK sie wyklucza. W POlsce SENdzia jak zwykle kalosz...
Krystyna54
9 miesięcy temu
Za kogo się uważa ta osoba,która wszystkie rozumy zjadła i zabiera się za krytykowanie wyroków Sądu,mało krytykowanie Sędzi która wydała orzeczenie.Jej droga do polityki to deptanie godności innych ludzi i parcie po tzw.,,trupach,,do ciągłej bytności w mediach.Jest znienawidzona przez Polaków,a odsuwają się od niej nawet katolicy i wyznawcy prawicowego światopoglądu.Kiedy pani zniknie pani Gródek z życia publicznego bo jest pani jego zakałą !!!!
Jedynka
9 miesięcy temu
Kim ta godek jest żeby wydawać opinie o sądowych wyrokach żenada
Polak
9 miesięcy temu
to Bóg miał matkę?
ks Jan
9 miesięcy temu
W wielu parafiach setek mają obrazy Matki Boskiej z tęczową aureolą, spotyka się też Czarne Madonny
bEUQfYpn
Pit
9 miesięcy temu
A może spytamy Mahometa co myśli o tego rodzaju tęczy
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić