Natalia Bogucka| 
aktualizacja 

Matura 2020. CKE opublikowała arkusze z matematyki

0

We wtorek 9 czerwca maturzyści zmierzyli się z egzaminem z matematyki. Na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej są już dostępne tegoroczne arkusze matury z matematyki.

Matura 2020. CKE opublikowała arkusze z matematyki
Matura z matematyki. CKE opublikowała arkusze (Andrzej Hulimka / Forum, RM, Andrzej Hulimka / Forum)

We wtorek o godz. 9 odbył się egzamin maturalny z matematyki na poziomie podstawowym. Z jakimi zadaniami zmierzyli się maturzyści? Na stronie CKE są już dostępne arkusze matury z matematyki. Są one dostępne TUTAJ - nowa matura i TUTAJ - stara matura.

Arkusze z matematyki składały się z 25 pytań zamkniętych i 9 zadań otwartych. Odpowiedzi na pytania zamknięte należało zaznaczyć na dołączonych kartach odpowiedzi. Poprawna była tylko jedna odpowiedź, za którą można było uzyskać 1 punkt. Za zadania otwarte łącznie można było również zdobyć maksymalnie 25 punktów.

Matura z matematyki we wszystkich szkołach odbyła się zgodnie z planem

Dyrektor CKE poinformował, że matura z matematyki wszędzie odbyła się zgodnie z planem i nie było opóźnień. Egzamin trwał łącznie 170 minut. Matura z matematyki na poziomie rozszerzonym odbędzie się 15 czerwca.

Wyniki matur zostaną ogłoszone do 11 sierpnia. Maturzyści, którzy z określonych przyczyn nie mogli podejść do egzaminu, będą mieli na to szansę w lipcu. Dodatkowe terminy matur wyznaczono na 8-14 lipca. Osoby, które nie zdały egzaminu z jednego przedmiotu, będą mogły przystąpić do poprawki zaplanowanej na 8 września.

Zobacz także: Matura 2020. Dariusz Piontkowski mówi o ewentualnym przecieku. Egamin będzie unieważniony?

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić