o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Matura 2020. CKE opublikowała arkusze z matematyki

0
Podziel się

We wtorek 9 czerwca maturzyści zmierzyli się z egzaminem z matematyki. Na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej są już dostępne tegoroczne arkusze matury z matematyki.

Matura 2020. CKE opublikowała arkusze z matematyki
Matura z matematyki. CKE opublikowała arkusze (Andrzej Hulimka / Forum, RM, Andrzej Hulimka / Forum)
bErHucjV

We wtorek o godz. 9 odbył się egzamin maturalny z matematyki na poziomie podstawowym. Z jakimi zadaniami zmierzyli się maturzyści? Na stronie CKE są już dostępne arkusze matury z matematyki. Są one dostępne TUTAJ - nowa matura i TUTAJ - stara matura.

Arkusze z matematyki składały się z 25 pytań zamkniętych i 9 zadań otwartych. Odpowiedzi na pytania zamknięte należało zaznaczyć na dołączonych kartach odpowiedzi. Poprawna była tylko jedna odpowiedź, za którą można było uzyskać 1 punkt. Za zadania otwarte łącznie można było również zdobyć maksymalnie 25 punktów.

bErHucjX

Matura z matematyki we wszystkich szkołach odbyła się zgodnie z planem

Dyrektor CKE poinformował, że matura z matematyki wszędzie odbyła się zgodnie z planem i nie było opóźnień. Egzamin trwał łącznie 170 minut. Matura z matematyki na poziomie rozszerzonym odbędzie się 15 czerwca.

Wyniki matur zostaną ogłoszone do 11 sierpnia. Maturzyści, którzy z określonych przyczyn nie mogli podejść do egzaminu, będą mieli na to szansę w lipcu. Dodatkowe terminy matur wyznaczono na 8-14 lipca. Osoby, które nie zdały egzaminu z jednego przedmiotu, będą mogły przystąpić do poprawki zaplanowanej na 8 września.

bErHuckd

Zobacz także: Matura 2020. Dariusz Piontkowski mówi o ewentualnym przecieku. Egamin będzie unieważniony?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErHucky
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić