Karolina Woźniak| 
aktualizacja 

Matura 2020 - język polski. Mamy odpowiedzi, rozwiązania zadań i arkusze maturalne

0
Podziel się:

8 czerwca maturzyści napisali pierwszy egzamin maturalny. Co pojawiło się na maturze 2020 z polskiego? Na jaki temat należało napisać rozprawkę?

Matura 2020 - język polski. Mamy odpowiedzi, rozwiązania zadań i arkusze maturalne
Matura 2020 (PAP)

Matura 2020 właśnie się rozpoczęła. Uczniowie rozpoczęli całą sesję egzaminacyjną egzaminem z języka polskiego o godzinie 9:00. Część z nich była zestresowana. Niektórzy typowali nawet, co znajdzie się na tegorocznej maturze z polskiego.

"Matura 2020" - język polski odpowiedzi, arkusz CKE, rozwiązania zadań

Od kilku lat na maturze z języka polskiego pojawiała się "Lalka" Bolesława Prusa. Tym razem egzaminatorzy poprosili uczniów o napisanie rozprawki na podstawie dzieła Stanisława Wyspiańskiego "Wesele":

Jak wprowadzenie elementów fantastycznych do utworu wpływa na jego przesłanie na przykładzie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego?

Maturzyści powinni odnieść się do całego dzieła Stanisława Wyspiańskiego, podanego fragmentu, a także innych tekstów kultury.

Drugą opcją do wyboru była analiza wiersza Anny Kamieńskiej "Daremne". Należało postawić tezę interpretacyjną i ją uzasadnić. Na maturze z języka polskiego pojawiło się również zadanie z "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. Zadanie polegało na odgadnięciu autora fragmentu i tytułu dzieła.

CKE opublikowało już arkusze tegorocznej matury z języka polskiego. Na oficjalne odpowiedzi trzeba będzie jednak trochę poczekać.

Zobacz także: Matura 2020. Sławomir Broniarz: resort edukacji nie kosultuje się z ZNP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić