o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Kosma Szczepaniak
|

Matura 2020. Kiedy będą wyniki matur? Jak sprawdzić swój wynik?

1
Podziel się

Do rozpoczęcia matur zostały już mniej niż dwa tygodnie. W tym roku ze względu na epidemię koronawirusa zostały one przesunięte na późniejszy termin, odbędą się one również w skróconej formie. Kiedy i w jaki sposób będzie można sprawdzić swój wynik z egzaminu dojrzałości?

W jaki sposób sprawdzić swój wynik z matur?
W jaki sposób sprawdzić swój wynik z matur? (Getty Images)
bECBGLSJ

Pierwotnie, matury w 2020 roku miały się odbyć tradycyjnie w maju. Pandemia koronawirusa pokrzyżowała jednak wszystkim plany i egzaminy dojrzałości musiały zostać przesunięte na późniejszy termin. W związku z wirusem, zrezygnowano w tym roku w całości z ustnych części matur.

Terminy są już oficjalnie znane. Pierwszym dniem matur będzie poniedziałek 8 czerwca, a odbędą się wtedy egzaminy podstawowe oraz rozszerzone z języka polskiego. Dzień później uczniowie zmierzą się z podstawową matematyką, a w środę czeka ich test podstawowy oraz rozszerzony z języka angielskiego. Ostatnie matury przed poprawkami zaplanowane są na 29 czerwca.

bECBGLSL

Kiedy wyniki matur? Jak je sprawdzić?

Wyniki tegorocznych matur mają być dostarczone najpóźniej do 11 sierpnia. Poprawki do egzaminu maturalnego będą odbywały się we wrześniu. Poprawiający swoje wyniki dostaną znacznie później, bo dopiero 30 września.

Maturzyści w Internecie będą w stanie sprawdzić, jak poszły im tegoroczne egzaminy. Możliwe to będzie na oficjalnej stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Tam, należy odszukać pole "serwis OKE", a następnie "Dla uczniów". W odpowiednim polu należy podać swoje dane do logowania, którymi będą login i hasło dostarczone każdemu indywidualnie. Ten obowiązek leży na szkole danego maturzysty.

bECBGLSR

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bECBGLTm
KOMENTARZE
(1)
Sasa
rok temu
Matura już za mną teraz kolejny problem czy się gdzieś dostanę xd a chce na informatyke na AEH w Wawce no ale wszystko zależy od wyników szanownej komisji egzaminacyjnej
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić