Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Matura 2020 - matematyka. Arkusz, rozwiązania, odpowiedzi. Kiedy CKE poda wyniki?

2

We wtorek osoby kończące szkoły średnie zmierzyły się z maturą z matematyki. Co pojawiło się na tegorocznym egzaminie? Jakie zadania były najtrudniejsze?

Matura 2020 - matematyka. Arkusz, rozwiązania, odpowiedzi. Kiedy CKE poda wyniki?
Za maturzystami kolejny egzamin (PAP)

Matematyka to przedmiot, którego nie cierpi większość humanistów. Wydaje się, że to oni mogli mieć we wtorek największe problemy. W rozwiązywaniu zadań na pewno nie pomagał stres.

Przypomnijmy, że egzamin z matematyki rozpoczął się punktualnie o godzinie 9:00. Przystąpiło do niego 272 tysiące tegorocznych absolwentów liceów i techników. Na udzielenie odpowiedzi mieli 170 minut.

Zobacz także: Matura 2020. Reżim sanitarny podczas egzaminów dojrzałości. "Przesunięcie matur było bezsensowne"

Czytaj także:

Matura 2020. Zobacz arkusz z matematyki

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała już arkusz tegorocznej matury z matematyki. Można go będzie obejrzeć po zakończeniu egzaminu.

Egzamin tradycyjnie składał się z pytań zamkniętych i otwartych o zróżnicowanym poziomie trudności. W internecie pojawiają się już pierwsze analizy i rozwiązania zadań. Na oficjalne odpowiedzi trzeba jeszcze trochę poczekać.

Matura 2020. Kiedy CKE poda wyniki?

Samo przystąpienie do egzaminu maturalnego wiąże się z ogromnym stresem. Uczniowie przeżywają również czas, w którym muszą wyczekiwać informacji o wynikach swoich egzaminów.

Kiedy Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosi wyniki? Ma się to stać najpóźniej 11 sierpnia. Maturzyści muszą zatem uzbroić się w cierpliwość.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić