Meksyk świętuje. Rekord Guinnessa za największe guacamole świata

1

W niedzielę w mieście Periban w Meksyku ustanowiony nowy rekord Guinnessa w ilości przygotowanego guacamole. Meksykański sos przyrządzany na bazie awokado ważył aż 4970 kilogramów, czyli prawie pięć ton. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Meksyk świętuje. Rekord Guinnessa za największe guacamole świata
W Meksyku pobito rekord świata. (Facebook)

Periban, znajdujące się w stanie Michoacán na zachodzie Meksyku, zostało wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa po stworzeniu największej porcji guacamole. W niedzielę 20 listopada około 300 mieszkańców przygotowało 4970 kilogramów sosu. Zajęło im to trzy godziny i 30 minut.

Rekord świata w guacamole

Ogromna porcja guacamole została wykonana z 10 ton awokado, cebuli, pomidorów, pieprzu, papryki, limonki i kolendry.

Guacamole z Periban jest o 1000 kg cięższe od poprzedniej rekordowej porcji. W 2018 roku w Tancítaro w stanie Michoacán wykonano guacamole ważące 3788 kilogramów. W 2019 roku w Stanach Zjednoczonych wykonano sos o wadze ponad 4 ton, ale tamten rekord nie został odnotowany przez ekspertów zajmujących się Księgą RekordówGuinnessa.

Zobacz także: Źródło wysycha. Coraz trudniej o inwestycję dla startupu
Osiągnęliśmy cel, jakim było zebranie wszystkiego, co było potrzebne do wyprodukowania ponad 4 ton guacamole, co nie było łatwe, biorąc pod uwagę przygotowania i fakt, że było gotowe tak szybko – powiedział burmistrz Peribán Alfredo Arroyo, cytowany przez "El Heraldo".
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wydarzenie było częścią targów Avocado Expo 2022, które odbyły się w ostatni weekend w Periban. Grupa odpowiedzialna za przygotowanie dipu przeprowadziła testy już 15 listopada. Wówczas wyprodukowano 100 kilogramów guacamole. Sprawdzano jak zaplanować dla wszystkich zajęcie, aby przygotować danie jak najszybciej.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Francisco Farías uczestniczył w wydarzeniu z rodziną i był pod wrażeniem produktu końcowego. W rozmowie z "El Heraldo" powiedział, że guacamole było doskonałe w smaku i nie różniło się niczym od domowej wersji.

Jak na tak duże guacamole składniki były doskonałe, wszystko było dobrze odmierzone. Smak awokado ma z tym wiele wspólnego – powiedział.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić