Rafał Strzelec| 

Mentzen wrzucił zdjęcie z Kowalskim. Opis bawi do łez

327

Sejm zebrał się 11 grudnia, ważą się losy nowego rządu. Wszystko wskazuje na to, że Mateusz Morawiecki nie będzie już premierem, a jego stanowisko obejmie Donald Tusk. Sławomir Mentzen wydaje się być zadowolonym z końca rządów PiS. Wrzucił zdjęcie z Januszem Kowalskim. Opis fotografii wywołuje uśmiech na twarzy.

Mentzen wrzucił zdjęcie z Kowalskim. Opis bawi do łez
Sławomir Mentzen z Januszem Kowalskim (Twitter, Sławomir Mentzen)

11 grudnia Sejm zdecyduje ws. przyszłości rządu. Około godziny 15.00 odbędzie się głosowanie nad wotum zaufania dla gabinetu Mateusza Morawieckiego. Niemal pewne jest, że prezes Rady Ministrów i jego podwładni nie będą mogli kontynuować swojej misji. Sejm ma wyłonić nowego premiera, którym będzie Donald Tusk.

Szef Koalicji Obywatelskiej we wtorek (12 grudnia) rano wygłosi swoje expose. Tego samego dnia prawdopodobnie zostanie przegłosowane wotum zaufania, a dzień później rząd Tuska ma zostać zaprzysiężony.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Padł cytat z Ziobry. Ozdoba długo wił się w odpowiedzi

Mentzen wrzucił zdjęcie z Kowalskim

Sławomir Mentzen nie omieszkał zauważyć, że 11 grudnia nastąpi koniec rządów PiS. W żartobliwym stylu postanowił przypomnieć o tym na portalu X (niegdyś Twitter).

Wszyscy w Sejmie czekają w dobrych humorach na odwołanie rządu Morawieckiego. To już dziś! - napisał Mentzen. Do swojego wpisu dołączył zdjęcie z posłem Suwerennej Polski (koalicjanta PiS) z Opola, Januszem Kowalskim. O ile lider Konfederacji uśmiecha się od ucha do ucha, o tyle jego towarzysz odwdzięczył się jedynie skromnym uśmiechem. Kowalski raczej nie cieszy się na okoliczność przejęcia władzy przez opozycję.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Co ciekawe, razem z Mentzenem i Kowalskim w sejmowych ławach siedzi zazwyczaj Zbigniew Ziobro. Tym razem byłego ministra sprawiedliwości zabrakło w Sejmie. Powodem jest ponoć stan zdrowia.

Sławomir Mentzen podczas expose Mateusza Morawieckiego cały czas był aktywny w mediach społecznościowych. - Morawiecki właśnie powiedział, że doprowadził do ogromnej obniżki podatków. Dobry jest - komentował polityk Konfederacji.

Jeszcze przed wyborami wydawało się, że Prawo i Sprawiedliwość razem z Konfederacją mogą utworzyć wspólny rząd. Wyniki wyborów parlamentarnych zweryfikowały te wizje.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić