Miał zagrać Waldusia. Bał się, że ta rola zniszczy mu karierę

16

Wystarczyło kilka odcinków ''Świata według Kiepskich'' i widzowie pokochali Waldusia, syna Ferdka i Halinki. Tę postać zagrał Bartosz Żukowski i dziś naprawdę trudno sobie wyobrazić, że mogłoby być inaczej. Ale to nie Żukowski był pierwszym wyborem do roli Waldusia...

Miał zagrać Waldusia. Bał się, że ta rola zniszczy mu karierę
''Świat według Kiepskich'' bawił widzów przez ponad dwie dekady (AKPA)

Miał wtedy 21 lat i studiował na wrocławskiej PWST. Mógł dołączyć do obsady ''Świata według Kiepskich'', tym bardziej, że nie musiałby nawet dojeżdżać na plan. Ale początkujący aktor podjął inną decyzję.

Marcin Janos Krawczyk, bo o nim mowa, w ostatniej chwili zrezygnował z udziału w popularnym sitcomie. Aktor podjął taką decyzję, ponieważ uznał, że rola Waldusia może mieć zły wpływ na jego karierę. "Poczułem, że będę kiepskim Waldkiem" – wyznał po latach.

Krawczyk postawił produkcję pod ścianą, o czym opowiedział reżyser Okił Khamidov.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Blanka wspomina Eurowizję. "Cieszę się, że efektów specjalnych nie było chociaż podczas dance-break'u"
Pamiętam, że w najbardziej kłopotliwej sytuacji postawił nas aktor, który wygrał casting do roli Waldusia Kiepskiego - Marcin Krawczyk. Kiedy zadzwoniłem do niego z gratulacjami, na tydzień przed zdjęciami odcinków pilotażowych, oświadczył mi, że wcale nie chce grać w tym serialu - przyznał reżyser Okił Khamidov w książce Jakuba Jabłonki i Pawła Łęczuka ''Świat według Kiepskich''.

Producenci wyobrażali sobie Waldusia jako ''napakowanego kolesia z siłowni''. Dlatego Bartosz Żukowski początkowo nie zachwycił twórców serialu. Był zbyt chudy.

Naprędce Stanisław Drozdowski zorganizował casting w Warszawie. Przyszło kilku młodych aktorów, wśród nich Bartek Żukowski, który sprawiał wrażenie zmęczonego, jakby na kacu - nie, nie chcę powiedzieć, że był na kacu, tylko sprawiał takie wrażenie, co niewątpliwie dodawało mu uroku - wspominał Khamidov.

Po latach Marcin Krawczyk pojawił się gościnnie w jednym z odcinków ''Kiepskich''. Przyznał również, że żałuje decyzji o odrzuceniu roli Waldusia.

Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić