aktualizacja 

Miała go w żołądku. Lekarze przecierali oczy. Ważył 46 kg

60

W środę na stół operacyjny w Brazylii trafiła pacjentka skarżąca się na problemy z oddychaniem. Gdy lekarze odkryli przyczynę jej problemu, nie mogli uwierzyć własnym oczom. W brzuchu pacjentki znaleziono guza ważącego 46 kilogramów. Na szczęście narośl została operacyjnie usunięta, a stan kobiety zaczął się powoli poprawiać.

Miała go w żołądku. Lekarze przecierali oczy. Ważył 46 kg
Dr Glaucio Boecha wraz z innymi lekarzami usunął z brzucha pacjentki gigantycznego guza (Facebook, Dr Glaucio Boecha)

Niecodzienna operacja ratująca życie miała miejsce w szpitalu São José do Avai w brazylijskim Rio de Janeiro. Do kliniki trafiła pacjentka z poważnymi problemami zdrowotnymi. Kobieta powiedziała lekarzom, że ma spore problemy z oddychaniem.

Gigantyczny guz w brzuchu pacjentki. Operacja trwała 2 godziny

Medycy zdecydowali o wykonaniu prześwietlenia. Kiedy nadeszły wyniki, nie mogli uwierzyć własnym oczom. Okazało się, że w brzuchu kobiety znajduje się gigantyczny guz.

Natychmiast zdecydowano o przeprowadzeniu operacji i wycięciu narośli znajdującej się w żołądku kobiety. Przed położeniem na stole operacyjnym, pacjentka mierząca 145 cm ważyła 150 kg.

Podczas trwającej dwie godziny operacji z jej brzucha usunięto guz o masie 46 kg. Nie jest jasne, dlaczego wcześniej nikt nie zorientował się o jego istnieniu, a kobieta dopiero w takim stanie trafiła do szpitala.

To największy guz z jakim miałem do czynienia i na pewno największy, jaki ktokolwiek kiedykolwiek operował – przekazał na konferencji prasowej po zabiegu dr Glaucio Boecha.

W zabiegu brało udział 16 lekarzy. Usunęli z jej brzucha 46-kilogramowego guza

Chirurg podzielił się historią gigantycznej narośli w swoich mediach społecznościowych. Opublikował na Facebooku zdjęcia guza usuniętego z brzucha pacjentki.

Jak poinformowano na konferencji, w operacji ratującej życie uczestniczyło 14 lekarzy. Operacja została wykonana w ramach bezpłatnego systemu opieki zdrowotnej w Brazylii.

Lekarze twierdzą, że guz mógł rozwinąć się w macicy kobiety. Dokładne wyniki badań będą jednak znane dopiero za 3 tygodnie.

Cały szpital był zaangażowany w przeprowadzenie tego zabiegu. Pacjentka jest zdrowa, a jej stan jest stabilny. Oddycha bez pomocy urządzeń, rozmawia i je – podkreślił dr Boecha.

Zdjęcia z operacji można obejrzeć TU. Uwaga, widok nie należy do przyjemnych.

Zobacz także: Bolał ją brzuch. Lekarze zaniemówili, gdy odkryli przyczynę

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić