Michaił Gorbaczow w stanie krytycznym. Problemy się nasilają

Ostatni lider Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich Michaił Gorbaczow przebywa w szpitalu w stanie krytycznym. O jego stanie zdrowia w czwartkowy poranek 7 lipca rozpisują się ukraińskie media. Gorbaczow miał być poddawany dializie. Kondycja emerytowanego polityka znacznie się pogorszyła. 91-letni Michaił Gorbaczow ma cukrzycę i problemy z nerkami.

Michaił Gorbaczow w stanie krytycznym. Problemy się nasilają
Michaił Gorbaczow przebywa w szpitalu. Jest w stanie krytycznym (Getty Images, 2014 Anadolu Agency)

O stanie zdrowia pierwszego i jedynego prezydenta ZSRR Michaiła Gorbaczowa poinformował rosyjski ekonomista Rusłan Grinberg, który odwiedził go w szpitalu. Jak przekazał, w ostatnim czasie stan 91-letniego Gorbaczowa, ostatniego komunistycznego przywódcy Związku Radzieckiego, znacznie się pogorszył.

Michaił Gorbaczow w stanie krytycznym

W sieci krąży zdjęcie z Centralnego Szpitala Klinicznego w Moskwie, gdzie przebywa Gorbaczow. Na fotografii widać, że żyły byłego prezydenta Związku Radzieckiego są niebieskie od wielokrotnych zastrzyków, a 91-latek leży na łóżku z materacem przeciwodleżynowym.

Ciało Gorbaczowa jest bardzo wzdęte z powodu problemów z wydalaniem płynów. Grinberg dodał, że z powodu problemów z nerkami Michaił Gorbaczow jest poddawany hemodializie. Co więcej, cierpi on na cukrzycę. Grinberg zauważył, że stan zdrowia byłego lidera ZSRR należy opisać jako "krytyczny".

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Michaił Gorbaczow. Ostatni komunistyczny przywódca

Michaił Gorbaczow w latach 1985-1991 pełnił funkcję sekretarza generalnego Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego. W 1990 roku został pierwszym i jedynym prezydentem ZSRR. Jest też laureatem Pokojowej Nagrody Nobla.

Po przejściu na polityczną emeryturę Gorbaczow początkowo był krytyczny wobec Władimira Putina, ale w ostatnich latach zmienił swój stosunek do rosyjskiego dyktatora. Ostatni lider ZSRR poparł m.in. aneksję Krymu przez Rosję, za co w 2016 roku otrzymał od Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) zakaz wjazdu do tego kraju.

Zobacz także: "Putin chce pauzy operacyjnej". Ekspert wyjaśnia, co planuje Rosja
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić