Adam Dąbrowski
Adam Dąbrowski| 
aktualizacja 

"Miękkie lądowanie Trumpa"? Nie straci fortuny

3

Donald Trump uzyskał częściowe zwolnienie od kary, po tym jak sąd apelacyjny drastycznie obniżył mu kaucję, którą miał wpłacić w poniedziałek w związku z nowojorską sprawą o oszustwo cywilne. Amerykańscy dziennikarze twierdzą, że decyzja ta "uratowała go".

"Miękkie lądowanie Trumpa"? Nie straci fortuny
Donald Trump nie zapłaci wysokiej kary, jaką na początku orzekł nowojorski sąd (GETTY, Spencer Platt)

Przypomnijmy, że w lutym nowojorski sąd nałożył na byłego prezydenta USA drakońską karę finansową. Kwotę zasądzono za wieloletnie działania, które polegały na zawyżaniu wartości majątku Trump Organization. W ten sposób milioner miał zabiegać o korzystne pożyczki i kredyty z różnych instytucji finansowych.

Donald Trump złożył wniosek o wstrzymanie egzekucji kary do czasu rozpatrzenia apelacji, a dziś zjawił się na rozprawie na Manhattanie, gdzie podtrzymywał swoją niewinność. Ostatecznie sąd obniżył ogromną kwotę poręczenia majątkowego z 454 milionów dolarów do zaledwie 175 milionów dolarów, co stanowi redukcję o prawie 62%. Oskarżony potentat ma 10 dni na zgromadzenie środków - jak sam zapowiada, pieniądze się pojawią.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wybrał się w podróż w nieoczywiste miejsce. "Jeden z najbardziej fascynujących krajów"

Reporterzy "New Your Times" uważają, że decyzja sądu uratowała Donalda Trumpa od potencjalnej katastrofy finansowej, a także konfiskaty jego majątku, który według Forbes'a siega nawet 3 miliardów dolarów. Sam zainteresowany drwi z postępowania:

To pokazuje jak absurdalna i oburzająca była pierwotna decyzja Engorona na kwotę 450 milionów dolarów. NIE ZROBIŁEM NIC ZŁEGO, A NOWY JORK NIGDY WIĘCEJ NIE POWINIEN ZNALEŚĆ SIĘ W TAKIEJ SYTUACJI. PRZEDSIĘBIORSTWA UCIEKAJĄ, BRUTALNA PRZESTĘPCZOŚĆ ROZWIJA SIĘ I BARDZO WAŻNE, ABY PROBLEM ZOSTAŁ CAŁKOWICIE ROZWIĄZANY JAK NAJSZYBCIEJ. DZIĘKUJĘ! - grzmi Donald Trump na portalu Truth Social.

Oprócz spraw karnych i cywilnych w Nowym Jorku, wobec Trumpa toczy się również postępowanie karne w stanie Georgia, w związku z rzekomym oszustwem wyborczym. Były prezydent USA jest oskarżony również o nielegalne gromadzenie dokumentów rządowych w Mar-a-Lago na Florydzie. a także podżeganie do szturmu na Kapitol.

Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić