Mieli karabiny. Sceny jak z filmu. Wymiana ognia w Moskwie trwała 20 minut
W niedzielę na parkingu w południowej części Moskwy miała miejsce strzelanina. Atak trwał przez około 20 minut i według zeznań świadków nie poprzedziła go żadna kłótnia. Sprawcy przyjechali, wysiedli z aut i otworzyli do siebie ogień.
Sprawcy wybrali parking przy kompleksie mieszkaniowym Jasny przy Autostradzie Kaszirskoje. Świadkiem strzelaniny był Aleksiej, który opowiedział o zdarzeniach w rozmowie z rosyjską agencją informacyjną TASS. Jak twierdzi, uczestnicy otworzyli do siebie ogień bez wcześniejszej rozmowy, a jeden z samochodów podejrzanych nie miał numerów rejestracyjnych.
Przeczytaj także: Strzelanina w McDonald's. Klientkę poproszono o wyjście z restauracji
Nagrał go i wysłał na policję. Teraz każdy zobaczy, co zrobił kierowca
Inny świadek widział całe zdarzenie z okien własnego auta. Jego zdaniem uczestnicy strzelaniny przyjechali na miejsce samochodami zagranicznych marek. Mieli także po pewnym czasie przenieść się trochę dalej. W sumie strzelanina miała trwać ok. 20 minut.
Słyszałem trzaski, otworzyłem okno, zobaczyłem zagraniczne samochody. Z jednego wyszli mężczyźnie i zaczęli strzelać (...). Potem pojechali za róg i tam strzelanina trwała dalej – cytuje świadka TASS.
Strzelanina w Moskwie. Kim są zatrzymani?
Funkcjonariusze policji zjawili się około 10 minut po rozpoczęciu ataku. W zależności od doniesień medialnych, zatrzymane zostały trzy albo cztery osoby. Interfax podaje, że mężczyźni pochodzili z miasta Orenburg w zachodniej Rosji.
Przeczytaj także: Strzelanina na pogrzebie
Jeden z uczestników strzelaniny został ranny. Pocisk trafił go w pośladek, a mężczyzna trafił do szpitala w ciężkim stanie. Wobec sprawców wszczęto postępowanie karne i zostaną im przedstawione trzy zarzuty: próby zabójstwa, handlu bronią i chuligaństwa. Śledztwo będzie prowadzić prokuratura w Moskwie.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.