oprac. Aneta Polak| 

Mieszkańcy Krakowa myśleli, że to dzik. Prawda okazała się zaskakująca

96

W Krakowie, w rejonie ulicy Masarskiej, pojawił się nietypowy gość, który wzbudził spore zainteresowanie – nie tylko wśród spacerowiczów, ale i ich czworonożnych pupili. Przechodnie sądzili, że w okolicy Galerii Kazimierz pojawił się duży dzik. Prawda okazała się jednak zaskakująca. "To nie dzik, to miejscowy" - żartują internauci.

Mieszkańcy Krakowa myśleli, że to dzik. Prawda okazała się zaskakująca
Mieszkańcy Krakowa myśleli, że to dzik (Facebook, Gazeta Krakowska screenshot, Pixabay)

Do zdarzenia, opisanego przez lokalne media, doszło w piątek (14 czerwca) około godz. 13.30 na krakowskich Grzegórzkach. Czytelnik "Gazety Krakowskiej" nagrał spacerujące po trawie zwierzę, przypominające dzika.

Dzik koło Galerii Kazimierz, chodzi po trawniku między blokami! – zaalarmował mężczyzna.

Na nagraniu zamieszczonym w sieci widać sporych rozmiarów zwierzę ze zwisającym brzuchem i charakterystycznym ogonkiem. Jest bardzo spokojne i najwyraźniej nie boi się ani ludzi, ani zwierząt.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Złapał rywala za ogon i zaczął go dusić. Nagrał niesamowitą walkę krokodyli
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Świnka getyńska nastraszyła mieszkańców Krakowa

Faktycznie - można było pomyśleć, że to dzik, zresztą w Krakowie widok takich "dzikich lokatorów", spacerujących w pobliżu ludzi, nie należy do rzadkości.

Tym razem okazało się jednak, że mieszkańcy Krakowa mogli podziwiać dużą hodowlaną świnię, najprawdopodobniej rasy getyńskiej (lokalny portal informuje, że to świnka wietnamska, taka informacja pojawiła się również w niektórych komentarzach, jednak zwierzę nie ma zadartego ryjka i wygląda nieco inaczej). To ona nastraszyła co poniektórych przechodniów. Ale powodów do obaw nie ma!

"Ta świnka tam mieszka od lat. Wychodzi często ze swoim Panem i psem na spacer", "Tak pewien pan ma świnkę i psiaka, wychodzi z nią z nimi na spacer obok Galerii. To nie jest dzik", "Ta świnka jest wyprowadzana na ten trawnik od dobrych kilku lat", "Ta świnka jest jak piesek i w zasadzie właściciel wychodzi z Nią i z pieskiem. Jest bardzo przyjazna, można głaskać, w ogóle nie ma w sobie agresji. Wszyscy ją znają", "To nie dzik, to miejscowy!" - czytamy w komentarzach.

Z jednego z zamieszczonych pod filmikiem komentarzy dowiadujemy się, że owa świnka ma na imię Lenka. Ci, którzy ją znają, zapewniają, że właściciel zawsze sprząta nieczystości po swoim pupilu.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić