aktualizacja 

Mieszkanka Moskwy spaliła kartę do głosowania. "Oddajcie męża!!!"

Od piątku 15 marca do niedzieli 17 marca w Rosji odbywają się tzw. wybory prezydenckie. Niezależne media podają, że w różnych regionach doszło do incydentów. W sieci pojawiło się wideo, na którym widać, jak mieszkanka Moskwy pali swoją kartę do głosowania.

Mieszkanka Moskwy spaliła kartę do głosowania. "Oddajcie męża!!!"
Mieszkanka Moskwy spaliła kartę do głosowania. "Oddajcie męża!!!" (EPA, PAP, Serwis X, STRINGER)

W piątek 15 marca w Rosji rozpoczęły się trzydniowe wybory prezydenckie. Na karcie do głosowania znajdą się nazwiska Władimira Putina i jego formalnych kontrkandydatów: Nikołaja Charitonowa, Władisława Dawankowa i Leonida Słuckiego.

Nikt jednak nie ma wątpliwości, że te wybory mają jedynie stwarzać pozory demokracji i zapewnić kolejne sześć lat władzy obecnemu prezydentowi Rosji.

Incydenty w lokalach wyborczych w Rosji

Rosyjskie niezależne media informują, że na przestrzeni ostatnich godzin doszło do kilkunastu incydentów podczas głosowania. Na przykład - jak podaje telewizja Dożd - w Petersburgu w drzwi szkoły, w której zorganizowano głosowanie, kobieta rzuciła koktajl Mołotowa. Została zatrzymana.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Poranne pasmo Wirtualnej Polski, wydanie 12.03

Z kolei w Moskwie w lokalu wyborczym podpalono budkę do głosowania. Zatrzymanej w związku z incydentem kobiecie grozi do pięciu lat więzienia. Również w mieście Kogałym w Chanty-Mansyjskim Okręgu Autonomicznym doszło do próby podpalenia na terenie komisji wyborczej.

W Moskwie i kilku innych miastach zalano różnymi substancjami karty wyborcze w urnach. Wobec kobiety, która wlała środek odkażający zwany zielonką do urny w Moskwie, wszczęto sprawę karną.

Mieszkanka Moskwy spaliła kartę do głosowania. "Oddajcie męża!!!"

W sieci można znaleźć nagrania ilustrujące te zdarzenia. Pojawiło się też wideo, na którym widać, jak mieszkanka Moskwy pali swoją kartę do głosowania.

Mieszkanka Moskwy spaliła kartę do głosowania, na której wcześniej zamiast krzyżyka w kratce zamieściła napis "Oddajcie męża!!!". Nagranie obiegło rosyjskie kanały chwilę po wideo z podpalenia urny do głosowania w innym lokalu wyborczym - przekazał Biełsat w serwisie X (dawniej Twitter)
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Źródło: o2.pl, Biełsat, PAP

Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić