Anna Wajs-Wiejacka
Anna Wajs-Wiejacka| 
aktualizacja 

Migalski o obietnicach rządu. "Nie uda się też przez całe cztery lata"

67

Politycy w kampaniach wyborczych chętnie składają rozmaite obietnice. Nieco gorzej wygląda ich realizacja w praktyce. W trakcie ubiegłorocznej kampanii parlamentarnej Koalicja Obywatelska pod wodzą Donalda Tuska przedstawiła setkę konkretów na pierwsze 100 dni rządów. Do tej pory zrealizowano ich ledwie 10. Politolog i były polityk Marek Migalski ocenił, jakie rząd ma szanse na ich zrealizowanie.

Migalski o obietnicach rządu. "Nie uda się też przez całe cztery lata"
Marek Migalski (Facebook)

Koalicja Obywatelska idąc do wyborów, przedstawiła 100 konkretów na pierwsze 100 dni rządów. Z informacji przedstawionych przez Radosława Karbowskiego na stronie "Skrót Polityczny", w pełni lub częściowo udało się zrealizować zaledwie 10 na 100 konkretów. Za 3 tygodnie minie sto dni od zaprzysiężenia koalicyjnego rządu i raczej trudno się spodziewać, że rządzącym uda się spełnić aż 90 obietnic.

Tego zdania jest politolog i były polityk Marek Migalski. W programie "Fakt LIVE" stwierdził, że rządzącym nie tylko nie uda się spełnić w ciągu najbliższych tygodni, ale nawet "przez całe cztery lata kadencji Sejmu". Jednocześnie stwierdził, że wielu wyborców miało świadomość, że tych obietnic nie uda się zrealizować.

Takie przekonanie, że ludzie zagłosowali na Platformę czy szerzej na dzisiejszą koalicję rządzącą, dlatego że święcie wierzyli we wszystkie obietnice wyborcze jest niedocenianiem ludzi. Ja to ujmuję w taki aforyzm, że ludzie woleli, żeby Platforma nie realizowała swoich obietnic wyborczych, niż żeby PiS realizowało swoje — stwierdził były polityk.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: WP News wydanie 29.02, godzina 11:50

Migalski porównał również stosunek między wyborcami a partiami politycznymi, na jakie głosowali do tego, jaki obserwujemy w przypadku kibiców i ich ulubionych klubów. Kibicie są ze swoim klubem na dobre i na złe, niezależnie od tego, jak gra i zdaniem Migalskiego w polityce jest podobnie.

Migalski jest przekonany, że rządzący nie muszą spełnić wszystkich obietnic

Marek Migalski przypomniał, że za swoich rządów PiS nie zrealizował wszystkich pomysłów kampanijnych, ale umiejętnie wyeksponował to, co udało się zrobić. Dzięki temu wyborcy uznali, że partia Jarosława Kaczyńskiego jest wiarygodna. Migalski poradził obecnemu obozowi władzy, żeby zrobił podobnie.

Oni po prostu muszą wybrać kilka, kilkanaście tych obietnic i tym się szczycić. A to, że nie zrobią stu w 100 dni, to naprawdę ma małe znaczenie — ocenił politolog.

Migalski stwierdził również, że najważniejszym, czego wyborcy oczekiwali od obecnej koalicji rządzącej, było rozliczenie PiS, a to się dzieje.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić