Migranci dostają alert RCB. Znamy treść

Do migrantów trafia alert RCB. To reakcja na pojawiające się plotki o tranzycie do Niemiec. Szczegóły wyjawił na Twitterze szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Migranci dostają alert RCB. Znamy treść
Zdjęcie z granicy polsko-białoruskiej (PAP, 16 Dywizja Zmechanizowana)

Sytuacja przy granicy polsko-białoruskiej pozostaje bardzo napięta. Wielu migrantów próbuje przedrzeć się do Polski, na co nie pozwalają nasze służby.

Wśród migrantów krążą różne plotki. Jedna z nich mówi o tym, że Polska zgodziła się na ich przejazd tranzytem do Niemiec.

Polskie władze w zdecydowany sposób zareagowały na te spekulacje. Zostały one zdementowane poprzez alert RCB.

W związku z przygotowywaną prowokacją, do migrantów wysyłany jest alert RCB z ostrzeżeniem w języku angielskim, żeby nie wierzyli plotkom, a granica Polski jest dobrze strzeżona. SMS zawiera także link do strony z poszerzoną informacją w 5 językach - napisał na Twitterze szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Alert RCB do migrantów. "To kłamstwo"

Jak brzmi alert RCB wysyłany do migrantów? Oto jego pełna treść:

Wśród migrantów rozpuszczane są plotki o zorganizowanej akcji, która ma się odbyć 15 listopada. Migrantom zapowiada się, że przyjadą po nich autobusy z Niemiecm a Polska je przepuści.
To kłamstwo. Polska granica będzie nadal silnie chroniona przez polskie siły. Autorzy tych plotek liczą, że uda się zachęcić migrantów do szturmu na granicę Polski. Może dojść do niebezpiecznych sytuacji.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić