Miliarder dźgnięty nożem. Do sieci trafiły nagrania

6

Twórca aplikacji Cash App, Bob Lee został dźgnięty nożem na jednej z ulic San Francisco. Do sieci trafiły nagrania z monitoringu, na których widać jak miliarder, słaniając się na nogach dzwoni na pogotowie i prosi o pomoc.

Miliarder dźgnięty nożem. Do sieci trafiły nagrania
Bob Lee (Facebook)

Bob Lee został zamordowany we wtorek 4 kwietnia w dzielnicy Rincon Hill w pobliżu centrum San Francisco. Do sieci trafiły nagrania z monitoringu, na których widać jak miliarder dzwoni pod numer alarmowy. Przez cały czas idzie chwiejnym krokiem, jedną ręką trzymając się za bok, a w drugiej ściskając telefon. Cały czas zostawiał za sobą liczne ślady krwi.

Miliarder dźgnięty nożem. Wyciekły nagrania z monitoringu

W pewnej chwili krzyknął "Pomocy! Ktoś mnie dźgnął" i osunął się na ziemię. Jak przekazuje "The San Francisco Standard" kiedy na miejsce dotarło pogotowie miliarder był już nieprzytomny.

43-latek został zabrany do San Francisco General Hospital, gdzie zmarł niedługo później. Miał dwie rany kłute klatki piersiowej. Policja nie ustaliła jeszcze kto za tym stoi i czy atak był celowy, czy przypadkowy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Front oczami ukraińskiego żołnierza. Krwawe walki o Bachmut

Dzięki nagraniom z monitoringu udało się ustalić przebieg części wydarzeń. O godzinie 2:30 Lee był już dźgnięty nożem. Przeszedł na Harrison Street i podszedł do jednego z zapakowanych samochodów. Pokazał kierowcy swoje rany, jednak ten odjechał.

Następnie Lee upadł na chwilę na ziemię. Wstał i poszedł w kierunku apartamentowca Portside. O 2:34 zadzwonił na pogotowie. Wielokrotnie prosił o pomoc i powtarzał, że został dźgnięty. Później upadł i już więcej się nie podniósł. Pogotowie przybyło na miejsce o 2:40.

Szef San Francisco Police Department Bill Scott nie przekazał żadnych szczegółów. W pierwszym publicznym wystąpieniu dotyczącym tej sprawy powiedział, że śledczy jeszcze nie ustalili szczegółów, a on nie zamierza spekulować.

Nie chcemy być, uprzedzać faktów i zdecydowanie nie chcemy spekulować, więc dokładnie prześledzimy dowody i przekażemy ustalenia tak szybko, jak to możliwe - powiedział.

Bob Lee był dyrektorem ds. produktów w firmie kryptowalutowej MobileCoin. Był także założycielem aplikacji Cash App, która umożliwia użytkownikom przesyłanie pieniędzy między sobą. W trakcie pandemii koronawirusa Bob pomagał także Światowej Organizacji Zdrowia w tworzeniu aplikacji mobilnej.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić