Karolina Woźniak| 

"Milionerzy": "Co jest prawdą o rzymskim Koloseum"? Pytanie za 250 tys. złotych

4

W środę 29 lipca 2020 roku zostanie wyemitowany kolejny odcinek "Milionerów". Ostatnim razem uczestniczka programu usłyszała pytanie: co jest prawdą o rzymskim Koloseum? Jaka jest poprawna odpowiedź na to pytanie?

"Milionerzy": "Co jest prawdą o rzymskim Koloseum"? Pytanie za 250 tys. złotych
W "Milionerach" padło pytanie: "co jest prawdą o rzymskim Koloseum?" (Twitter.com, @fundacjawosp)

"Co jest prawdą o rzymskim Koloseum?" - jaka jest poprawna odpowiedź na to pytanie? To właśnie od tego pytania zależało, czy uczestniczka "Milionerów" wygra 250 000 złotych.

"Milionerzy": "Co jest prawdą o rzymskim Koloseum"? Pytanie za 250 tys. złotych

Pytanie o to, co jest prawdą o rzymskim Koloseum, zostało zadane we wtorek, 28 lipca 2020 roku. Jakie były warianty odpowiedzi?

  • A: jego budowa trwała 100 lat
  • B: nazywano je tak, bo jest duże
  • C: odgrywano tam bitwy morskie
  • D: jest na planie ośmiokąta

Uczestniczka "Milionerów" wybrała odpowiedź D. Czy jest ona jednak poprawna? Kobieta nie była pewna i zdecydowała się skorzystać z koła ratunkowego - telefonu do przyjaciela. Uczestniczka zadzwoniła do swojego męża. Niestety nie usłyszała żadnej konkretnej odpowiedzi. Mężczyzna odpowiedział, że nie zna poprawnej odpowiedzi.

W końcu kobieta zdecydowała się zakończyć grę. Wygrała 125 tys. złotych. Czy odpowiedź D, na pytanie, co jest prawdą o rzymskim Koloseum, jest poprawne? Niestety nie.

Poprawną odpowiedzią jest odpowiedź C. W koloseum organizowano bitwy morskie, tzw. naumachie. Przedstawiano tam najczęściej zwycięskie bitwy flot antycznych. A główne role odgrywali skazani na śmierć przestępcy i jeńcy.

Zobacz także: Kinga Rusin odejdzie z "Dzień dobry TVN"? Fani szukają odpowiedzi między wierszami
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić