Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|
aktualizacja

Gdzie żyje najwięcej ateistów? Uczestniczka miała wybrać kraj

24
Podziel się:

W ostatnim odcinku teleturnieju "Milionerzy" wzięła udział pani Paulina. Uczestniczce szło w miarę łatwo do czasu, gdy musiała odpowiedzieć na pytanie o kraj z... największym procentem ateistów. Czy ostatecznie zdołała wybrnąć z trudniej sytuacji?

Gdzie żyje najwięcej ateistów? Uczestniczka miała wybrać kraj
"Milionerzy". Uczestniczka teleturnieju miała wyjątkowy problem z jednym z pytań (AKPA, Gałązka)

Pełna treść pytania, które zostało zadane w 450. odcinku "Milionerów", brzmiała: "W którym z państw największy procent mieszkańców deklaruje się jako ateiści?". Gdyby uczestniczka odpowiedziała na nie poprawnie, wygrałaby tysiąc złotych.

Jak w przypadku pozostałych pytań, uczestniczka miała do wyboru cztery warianty z jednym prawidłowym. Były to: A. we Włoszech, B. w Czechach, C. w Watykanie, D. w Polsce.

"Milionerzy" – czy pani Paulina odpowiedziała na trudne pytanie?

Pani Paulina nie kryła, że pytanie sprawiło jej niemałą trudność. Swoimi refleksjami dzieliła się z Hubertem Urbańskim, prowadzącym.

Pierwsza moja myśl to Czechy, myślę teraz o Włochach. Próbuje sobie przypomnieć moich przyjaciół Włochów, czy oni deklarują się jako ateiści – tłumaczyła pani Paulina w "Milionerach".
Zobacz także: Zobacz też: Mają fortuny, nie mają jednego: wykształcenia

Ostatecznie pani Paulina zdecydowała się na odpowiedź B, czyli "w Czechach". Okazało się, że wybrała prawidłowo. Niestety, gra ostatecznie zakończyła się na pytaniu za 2 tysiące złotych, ponieważ pani Paulina nie wiedziała, co robi poniedziałek w wierszu Brzechwy pt. "Tydzień". Uczestniczka powinna była odpowiedzieć "poszukuje kota w worku", jednak wskazała "kontempluje wzrost szczypiorku".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(24)
Katolik
4 miesiące temu
Słyszałem o pewnym bezbożniku z Torunia, ksywka "Midas".
xxxx
4 miesiące temu
Kompletny brak podstawowej wiedzy o świecie i dotyczy to ludzi którzy dużo podróżują. Jak można było w ogóle przypuszczać że Włochy to kraj ateistów.
stan33
4 miesiące temu
Czterdziesci lat temu,ludzie po maturze,mieli wieksza wiedze,niz dzisiaj po ukonczeniu szkol wyzszych,za co im daja te dyplomy.
zdenek s prah...
4 miesiące temu
Czesi ateiści? Na 12 dni w roku wolnych od pracy oprócz sobót i niedziel 7 to święta chrześcijańskie, na monecie 20-koronowej jest wizerunek św. Wacława (u nas na monetach brak świętych), godło republiki zawiera krzyż - to Polska jest jedynym krajem Grupy Wyszehradzkiej nieposiadającym krzyża w godle. Podczas, gdy u nas długo trwał spór o obecność TV Trwam na multipleksie cyfrowym, na czeskim jego odpowiedniku od samego początku i bez żadnych kontrowersji jest obecna katolicka TV Noe, Czesi mają swój fundusz kościelny, dużo obfitszy niż jego polski odpowiednik, z tego funduszu wypłaca się pensje duchownym różnych wyznań. Nauczanie religii jest obecne w szkołach publicznych i finansowane przez państwo. Druga strona medalu - czyli ateizmu jest taka, że Czesi przodują w Europie w ilości rozwodów i aborcji a są na ostatku w ilości zawieranych małżeństw i urodzin dzieci. Nie wspomnę już o tym, że Praga określana jest na Zachodzie jako największy dom publiczny Europy.
B52
4 miesiące temu
Poniedziałek aż do wtorku poszukuje kota w worku. Wtorek, środę daje w szyję. Czwartek piątek ciagle piję. W sobotę zaliczam doła, a w niedziele do kościoła, gdzie ksiądz wodą mnie oczyszcza i przywraca mnie dożycia. Bo od poniedziałku aż do wtorku będę szukać kota w worku
Tedi 007
4 miesiące temu
W telewizji TVN
takie tam
4 miesiące temu
Czesi to jednak mądry Naród.
Apostazja
4 miesiące temu
Wkrótce przebijemy Czechów! Polak potrafi ... odejść od parafii.
oczywiście
4 miesiące temu
no gdzie w tv niemcy
Kapelan zamtu...
4 miesiące temu
Konsekwencje obietnicy zlozonej przez papierza, ze Jan Hus (tez duchowny) bezpiecznie wroci do domu. Swinia zlamala slowo i J.H zginal w meczarniach na stosie. A pozniej jeszcze husyci, taboryci i wycinanie w pien "niewiernych".
Kapelan zamtu...
4 miesiące temu
W poniedzialem az do wtorku kurzy rozum ma w rozporku.
Oto
4 miesiące temu
Młode pokolenie prawniczek . Zera, bez podstawowej wiedzy. Jak I’m cudem zdała maturę.
Owca
4 miesiące temu
Czesi to bardzo mądry naród , dawno wygnali rzymskich okupantów
Katarzyna
4 miesiące temu
Ta pani Paulina jest prawnikiem, ukończyła studia.... Zero wiedzy, zero logicznego myślenia, sama sobie zrobiła w tym programie antyreklamę. Chciała być jak najdłużej na wizji, przeciągając każda odpowiedź, myśląc, że zabłyśnie inteligencją, a skutek był odwrotny...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić