Miłosne igraszki na wieży widokowej. Jest akt oskarżenia

98

Wieża widokowa w Świętnie (woj. wielkopolskie) stała się bardzo sławna w ubiegłym roku, za sprawą dwóch par, które uprawiały na niej seks. Pikantne nagranie szybko wyciekły do sieci. Do sądu właśnie trafił akt oskarżenia w tej sprawie.

Miłosne igraszki na wieży widokowej. Jest akt oskarżenia
Wieża widokowa w Świętnie (woj. wielkopolskie) stała się bardzo sławna w ubiegłym roku, za sprawą dwóch par, które uprawiały na niej seks. (YouTube)

Skandal wybuchł w lipcu ubiegłego roku w Świętnie pod Wolsztynem (woj. wielkopolskie). Do sieci trafiły fragmenty nagrania z miejskiego monitoringu ukazujące miłosne uniesienia dwóch par na szczycie wieży widokowej.

W związku z wyciekiem pikantnego filmiku pracę stracił urzędnik odpowiedzialny za ochronę danych. Sprawą zajęła się prokuratura.

Jak podaje "Głos Wielkopolski" 30 czerwca br. prokurator skierował w tej sprawie akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Wolsztynie. Prokuratura Okręgowa w Poznaniu przedstawiła zarzut nieuprawnionego przetwarzania danych osobowych Damianowi S., pracownikowi urzędu.

Jak informuje prokurator Łukasz Wawrzyniak z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, urzędnik nie przyznał się do winy.

Damian S. nie przyznał się do popełnienia przestępstwa, złożył wyjaśnienia. Powiedział, że zrobił to, ponieważ chciał wskazać nieprawidłowości w funkcjonowaniu monitoringu - tłumaczy prokurator Łukasz Wawrzyniak w rozmowie z "Głos Wielkopolski".

Za rozpowszechnianie wizerunku nagiej osoby bez jej zgody grozi kara do 5 lat więzienia. Co ciekawe, dwie pary, które były bohaterami nagrań nie poniosły żadnych konsekwencji za uprawianie seksu na wieży.

Zobacz także: Zdjęcia przed i po powodzi w Niemczech. Przerażający widok z satelity
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić