o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Proboszcz odmówił odprawienia mszy. Powód zaskakuje

863
Podziel się

Proboszcz parafii pw. św. Piotra i Pawła w Złotowie (woj. wielkopolskie) odmówił mieszance podzłotowskich Nowin odprawienia mszy św. w intencji powrotu do zdrowia osób potrzebujących przeszczepu. Powód był zaskakujący. Zdaniem księdza pani Maria za bardzo "epatuje tęczą".

Proboszcz odmówił odprawienia mszy. Powód zaskakuje
Ks. Arkadiusz Kalinowski - proboszcz parafii pw. św. Piotra i Pawła w Złotowie. (YouTube)
bEEbPGKZ

Sprawę opisał portal asta24.pl. Pani Maria Jaszczyk od wielu lat organizuje we wsi Nowiny koło Złotowa imprezę w plenerze, podczas której promowana jest idea oddawania krwi, szpiku i narządów. Od 5 lat event rozpoczyna msza św. w intencji powrotu do zdrowia osób potrzebujących przeszczepu oraz spokoju dusz tych, którym nie udało się wygrać z chorobą.

Proboszcz odmówił odprawienia mszy

W tym roku wydarzenie odbyło się w niedzielę 17 lipca. Proboszcz parafii pw. św. Piotra i Pawła w Złotowie jednak mszy nie chciał odprawić, gdyż pani Maria, organizatorka memoriału "epatuje tęczą".

bEEbPGLb
Ksiądz proboszcz powiedział, że odprawi tę mszę, tylko najpierw trzeba, żebym się nawróciła, albo żebym nie epatowała, czy nie emanowała tęczą i żebym się zastanowiła nad swoim postępowaniem - tłumaczy pani Maria Jaszczyk w rozmowie z TV Astra.

Pani Maria głośno mówi o swoich poglądach, broni osób LGBT+, bo jako katoliczka podkreśla, że każdemu należy się szacunek.

Dziennikarze TV Astra skontaktowali się z proboszczem ks. Arkadiuszem Kalinowskim w sprawie odmowy. "Kochana, pani Maria wie, dlaczego, więc proszę jej pytać" - powiedział krótko ks. Arkadiusz Kalinowski, proboszcz parafii pw. Św. Piotra i Pawła w Złotowie.

bEEbPGLh

O opinię w tej sprawie zapytano również rzecznika Diecezji Bydgoskiej, do której należy parafia pani Marii. Kuria wiedziała o problemach z organizacją mszy polowej, jednak podobno nie znała przyczyny odmowy. Rzecznik kurii powołał się na słowa papieża Franciszka.

Chodzi o to, żeby ludzi integrować w Kościele, a nie stwarzać pozór, że do Kościoła należą tylko, za przeproszeniem, grzeczne owieczki - powiedział ks. Marcin Jiers, rzecznik kurii w rozmowie z TV Astra.
bEEbPGLi

Ostatecznie mszę św. odprawił szkolny kolega pani Marii, który na co dzień pracuje w Wałczu. Inni księża, których pani Maria prosiła o odprawienie mszy, odmawiali ze względu na tło konfliktu kobiety z duchownym.

Zobacz także: Dramatyczna relacja z Niemiec. "Tak wielu ludzi zginęło"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEbPGLC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(863)
Taka prawda
2 miesiące temu
Ciekawe ile jeszcze nowych kaplic, kościołów w nawt malych miasteczkach powstanie? Ostatnio u mnie w malym miasteczku inwestor zglosil chec wybudowania nowego osiedla, kilka blokow 5 i 7 pietrowych. Ciekawe kiedy kuria zarzadzajaca miejscowa parafia wyda dekret o koniecznosc rozbudowy parafii... Smieszne ale prawdziwe. 😊
JA;)
2 miesiące temu
Nikt nikogo nie zmusza chodzić do kościoła, nikt nie zmusza by należeć do wspólnoty katolickiej, jeśli jednak chcesz być w takiej czy innej grupie, związku, klubie czy innej organizacji zrzeszającej grupę osób respektujesz regulamin albo jak to wrzeszczały na ulicach"wypierd....!" Hipokryci najpierw najeżdżają na kościół i księży a potem lecą do kościoła, pytanie tylko po co, skoro nie wiedzą po co to robią, najpierw może trzeba poznać regulamin(pismo święte)!
haha
2 miesiące temu
Ciekawe czy owy ksiądz przyjąłby intencję o zdrowie i powodzenie Donalda Tuska? Powodów do odmowy raczej być nie powinno - bo Tusk jest katolikiem. Przypominam, że msze o zdrowie prezesa PiSu były odprawiane.
bEEbPGLD
Grzybek
2 miesiące temu
Nowe osiedle=nowy kościół, tak to dziala od lat
Budapeszt
2 miesiące temu
Marmury, granity zlote klamki i kielichy,usta pelne pouczen i frazesow o milosierdziu. Milosierdzie tylko wzgled3m siebie na wzajem w tej grupie
Brutalna praw...
2 miesiące temu
Ciekawe kto bedzie utrzymywal te opustoszale budowle, ktore z takim rozmachem byly budowane co kilka metrów w latach 80, 90. Na niektorych nowopowstalych osiedlach nie bylo jeszcze sklepiku, apteki czy szkoly, ale za to drewniany barak pelniacy funkcje kaplicy powstal w oka mgnieniu, wszystko to oczywiscie na gruntach przekazanych przez miasto w ramach darowizn lub sprzedanych za symboliczną oplate.
Gość
2 miesiące temu
Wszedzie oszukują klamią i łupią ludzi to co ksieża mają byc gorsi ??? Bo wszystkiemu jest winna plandemia... Tylko ci co ją nakręcają to sie na niej bogacą a zwykli ludzie niestety tylko tracą. .
Taka prawda
2 miesiące temu
Trzeba bylo wyslac intencje do znanego obroncy pedofili, bardzo milego szczuplutkiego pana Tyrawy On przyjął by ta intencje. Mszy sam moze by nie odprawil, ale przyslal kilku ksiezy ze sklonnosciami. Mozna wybierac np miedzy Rafalem K, Marcinem K, Miroslawem K, ten ostatni to do niedawna schowany byl w domu ks. Emeryta w Bydgoszczy.
Rudi feler
2 miesiące temu
Księża mają za dużo kasy to wymyślają
B1973
2 miesiące temu
żadna religia nie jest potrzebna do wiary w Boga.
Relentles
2 miesiące temu
jakieś msze za pieniądze - fanatyzm
Lola
2 miesiące temu
Nie wierzcie w symbole w te obrazki powielane bo tam nie ma Boga. Bóg jest wszędzie a liczą się dobre uczynki a nie ci niby pośrednicy w tych budowlach
Lech
2 miesiące temu
Bóg jest wszędzie, i niepotrzebny mi skorumpowany pośrednik w sukience do tej rozmowy. Zwłaszcza, kiedy to większy grzesznik od wielu jego parafian. Wystarczy być uczciwym, dochować dziesięciorga przykazań i mieć czyste sumienie w chwili ostatniej.
bEEbPGLv
Marek mr1951
2 miesiące temu
Od nadmiaru władzy czarnym we łbach się poprzewracało! Przestali służyć Bogu, służą jedynie mamonie! Wierni są im aktualnie do niczego nie potrzebni, wręcz przeciwnie. Wystarczającą kasę otrzymują od aktualnych władz! Nastąpiła oczekiwana przez kler katolicki całkowita symbioza władzy z kościołem! I to czarnym zupełnie wystarcza!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić