Minister Czarnek zdecydował. Wiadomo co dalej z religią w szkołach

74

Przemysław Czarnek zabrał głos w sprawie edukacji w nadchodzącym roku szkolnym. Oprócz szczegółów powrotu do szkół w trybie stacjonarnym minister wypowiedział się też na temat lekcji religii.

Minister Czarnek zdecydował. Wiadomo co dalej z religią w szkołach
Minister Czarnek podjął decyzję w sprawie religii w szkołach (PAP)

Czarnek był gościem czwartkowej rozmowy na antenie Polskiego Radia 24. Minister Edukacji i Nauki odpowiedział w niej na pytania dotyczące nadchodzącego roku szkolnego. Zapowiedział, że wszystko wskazuje na powrót uczniów do stacjonarnego modelu nauczania w szkołach od 1 września.

Przygotowujemy się do pełnego powrotu do szkoły uczniów. Na razie nic nie wskazuje na to, by było jakieś zagrożenie. Jesteśmy pełni optymizmu - przyznał Czarnek.

Minister poinformował również o dodatkowych zajęciach wspomagających. Te mają pojawić się w związku z powrotem do szkół po zdalnym trybie nauczania. Do programu przystąpiło 90 procent szkół. Każda klasa po 10 godzin tego typu spotkań, aby nadrobić ewentualne zaległości.

Dzięki temu będziemy mogli uzupełniać wiedzę - zauważył minister.

W rozmowie nie mogło również zabraknąć tematu dotyczącego lekcji religii. Minister wyznał, że przedmiot ten nie był, nie jest i nie będzie obowiązkowy. Dodał jednak, że uczniowie nieuczęszczający na niego będą musieli brać udział w zajęciach etyki.

Religia nie jest, nie była i nie będzie nigdy obowiązkowa (...) System wartości musi być przekazywany uczniom w szkole, bo taka jest funkcja szkoły - zaznaczył Czarnek.

WF z AWF

Uczniów czeka również powrót na normalne zajęcia wychowania fizycznego. Ich format był mocno okrojony w trakcie zdalnego nauczania. Minister zapowiedział, że we współpracy z Akademiami Wychowania Fizycznego przygotowywany jest program "WF z AWF – Aktywny powrót do szkoły". Jego celem ma być poprawa oraz monitoring stanu kondycji fizycznej dzieci i młodzieży

Zobacz także: Szansa na współpracę Hołowni i Tuska? "To rywal, nie wróg"
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić