Schował się za maseczką i... To prawdziwy hit! Mają ubaw z ministra

47

Carlos Galiana, minister innowacji w rządzie wspólnoty autonomicznej Walencji, wykorzystał obowiązek noszenia maseczki w przestrzeni publicznej do symulowania perfekcyjnej znajomości języka angielskiego.

Schował się za maseczką i... To prawdziwy hit! Mają ubaw z ministra
(YouTube)

Jedni narzekają na obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej, inni wykorzystują ten nakaz do zrobienia czegoś naprawdę innowacyjnego. Podczas oficjalnej prezentacji Walencji do Europejskiej Stolicy Innowacji 2020 w konkursie finalistów minister Carlos Galiana za sprawą maseczki "wygłosił" w czwartek perfekcyjne przemówienie w języku angielskim, bez najmniejszego śladu hiszpańskiego akcentu.

Problem w tym, że minister Galiana... nie zna języka angielskiego. Jest natomiast wyszkolonym aktorem, więc postanowił wykorzystać swoje talenty - donosi "Guardian". Polityk wystąpił przed kamerą w maseczce zakrywającej usta i udawał, że płynnie mówi po angielsku, kiedy w rzeczywistości głos nie należał do niego. Galiana był dubbingowany przez native speakera.

Hiszpański minister gestykulował podczas minutowej prezentacji, poruszał ustami i zerkał na dokumenty, tak by przemówienie było jak najbardziej wiarygodne.

Władze Walencji wyjaśniły, że zostały zmuszone do zastosowania takiej formuły prezentacji, gdyż Komisja Europejska wymagała, aby na tym etapie konkursu burmistrz lub regionalny minister innowacji wygłosili przemówienie w języku angielskim. Burmistrz Walencji Joan Ribo miał jednak tego dnia ważne spotkanie, a Galiana nie zna angielskiego wystarczająco dobrze.

Internauci bezlitośni w komentarzach

Galiana subtelnie nawiązał do tego incydentu, publikując krótki post na Twitterze: "Czasami najgorsze decyzje tworzą najlepsze historie", stwierdził. Niektóre odpowiedzi pod tweetem sugerują jednak, że występ polityka nie dla wszystkich był zabawny, dlatego Galiana chwilę później usunął swój wpis.

Tymczasem internauci komentują krążące w sieci nagranie z wystąpienia ministra: "To teatrzyk kukiełkowy" - napisał jeden z nich. "Przecież to minister do spraw innowacji i trzeba przyznać, że dokonuje innowacji"- pisał inny.

Zobacz także: Zbigniew Ziobro zostanie na stanowisku? "Mam dobrą i złą wiadomość"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić