o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Kosma Szczepaniak
|
aktualizacja

Minister zdrowia nie wytrzymał. Łukasz Szumowski: "To jest zwykły egoizm!"

199
Podziel się

Od 4 maja rozpoczyna się II etap luzowania polskiej gospodarki. Poinformował o tym w środę 29 kwietnia na specjalnej konferencji premier Mateusz Morawiecki. Był na niej obecny również minister zdrowia Łukasz Szumowski, który w bardzo stanowczy sposób zaapelował do wszystkich Polaków.

Stanowczy apel ministra zdrowia. Łukasz Szumowski zobaczył, co wyczyniają Polacy na uliach
Stanowczy apel ministra zdrowia. Łukasz Szumowski zobaczył, co wyczyniają Polacy na uliach (PAP)
bEKVNEMR

4 maja rozpocznie się drugi etap luzowania polskiej gospodarki ze skutków koronawirusa. Otwarte zostaną hotele i inne miejsca noclegowe, niektóre instytucje kultury (biblioteki, muzea, galerie sztuki), możliwe będzie również skorzystanie z usług rehabilitacyjnych.

Otwarte zostaną również galerie handlowe. Wszystkie sklepy w centrach handlowych będzie obowiązywał taki sam reżim, jak aktualnie w mniejszych sklepach. Oznacza to, że na 15 metrach kwadratowych powierzchni może przebywać jedna osoba. To rozwiązanie zostało wypracowane z podmiotami prowadzącymi galerie handlowe.

bEKVNEMT

Luzowanie obostrzeń. Stanowczy apel Łukasza Szumowskiego

Na konferencji oprócz Mateusza Morawieckiego był obecny również Łukasz Szumowski. Minister zdrowia zwrócił się bardzo stanowczo do wszystkich Polaków, którzy nie przestrzegają obecnie panujących nakazów. Chodzi przede wszystkim o zakrywanie nosa oraz ust w przestrzeni publicznej.

Jadąc wczoraj (wtorek - red.) do pracy na rowerze mijałem mnóstwo osób bez poprawnie zakrytej twarzy. Niektórzy mieli maseczki, które nie zasłaniały nosa, niektórzy mieli je na brodzie. To nie jest odwaga, to nie jest czas na pokazywanie jacy jesteśmy odporni na wirusa. To lekceważenie innych i zwykły egoizm - mówił Łukasz Szumowski.

bEKVNEMZ

Przed nami czas majówki. I choć niektóre zasady zostały już zniesione, to bardzo istotne jest, aby nadal pamiętać o dystansie społecznym i nie popadaniu w zbytni huraoptymizm. To właśnie teraz musimy pokazać, że potrafimy zachowywać się odpowiedzialnie i z myślą również o innych.

Bardzo proszę o rozsądek podczas majówki, od tego zależą kolejne decyzje o zniesieniu obostrzeń - apelował do Polaków minister zdrowia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bEKVNENu
KOMENTARZE
(199)
Skarbowka
rok temu
Brat sprzedał już wszystko? Czy czekamy do wyprzedaży?
obudźcie się
rok temu
Sprawa już jest obnażona a oni ciągną tą narrację - wiadomo aż do szczepionek bo o to tu chodzi.
Dość kłamstw
rok temu
jeszcze nie wyizolowano żadnego wirusa . Testy nie są do diagnozowania choroby -tak mówi ten kto opracował ten test.Sprawa jest już tak na prawdę obnażona ale oni wciąż ciągną tą narrację - aż do szczepionek - bo o to tu chodzi.
bEKVNENv
Pytanie
rok temu
Panie Szumski, jakie są cele grupy masonskiej, do ktorej nalezysz?
Koronoswir
rok temu
Panie Szumski, powiedz jakie są cele grupy masonskiej do ktorej nalezysz
Luznamysl
rok temu
Szumowinoski musi odejść :D
JAGDAA
rok temu
Azjaci noszą maseczki na co dzień, nawet, gdy nie było epidemii i jakoś się nie duszą i nie chorują z tego powodu na inne choroby. Po co dyskutować. Jest nakaz, więc trzeba się dostosować, a nie tylko ciągle narzekać. Słuchanie narzekania niszczy mózg i wpędza w choroby. Narzekający ludzie, to toksyczni ludzi.
sin
rok temu
Ciekawe kiedy ludzi będą znowu leczyć się na inne choroby. Bo na razie uzyskanie pomocy na SOR graniczy z cudem. Na zawał lub zapalenie wyrostka robaczkowego można tylko umrzeć, bo nie uzyska się tam pomocy. Dlaczego - bo Pan Szumowski zdecydował, że wszystkie inne choroby niż COVID-19 są za zwolnieniu lekarskim.
Tweety
rok temu
Sam nie nosi a karze nosić innym !!!!
gnago
rok temu
maseczka dla powstrzymania zarazy ma się tak jak szminka dla upiększenia trupa. I to i to nieskuteczne, powinniśmy nosić w miejscach publicznych kombinezony z wymiennymi filtrami, a zdejmować je po dezynfekcji
Nela
rok temu
Może niech skomentuje poczynania rządu w którym ma tekę.Miałam nadzieję że będzie wiarygodny i uczciwy ale następne rozczarowanie!
mmm
rok temu
Ludzie co wy z tym utrudnionym oddychaniem ? Gdyby tak było to lekarz w czasie operacji musiałby zemdleć. A ilu z was w zimie jeżdziło (po co ?) na nartach w kominiarkach ? Jeżeli macie trudności z oddychaniem to powód moze być zupełnie inny.
mmm
rok temu
A jeszcze w marcu noszenie maseczek nie miało żadnego sensu...
bEKVNENn
Hmmm...
rok temu
Jakby były dostępne testy, to wszystko byłoby prostsze. A teraz niektórzy mają w nosie, że kaszlą i są bez maseczki. Nie wiem, czy to alergia, przeziębienie, czy niezdiagnozowany wirus. Jak ktoś kaszle, smarka i źle się czuje, powinien siedzieć w domu albo ubrać maseczkę, co właśnie jest problemem dla niektórych chorych, zwłaszcza młodzież ma to gdzieś. Muszę odgradzać się swoją i się męczyć, bo delikwent jest nieodpowiedzialny.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić