Misja SpaceX i NASA gotowa. Kiedy start rakiety Falcon 9?

0

W piątek 23 kwietnia wystartuje rakieta Falcon 9, która wyniesie na orbitę kapsułę Crew-2. Astronauci wyruszą na Międzynarodową Stację Kosmiczną w ramach kolejnej wspólnej misji SpaceX i NASA. O której start rakiety?

Misja SpaceX i NASA gotowa. Kiedy start rakiety Falcon 9?
23 kwietnia 2021 r. O kórej start rakiety Falcon 9? (PAP)

Kolejna wspólna misja SpaceX i NASA. Kiedy start rakiety Falcon 9?

W piątek 23 kwietnia 2021 roku na Międzynarodową Stację Kosmiczną wyruszy kolejna misja Crew Dragon. Tym razem w kapsule skonstruowanej przez SpaceX poleci cztery osoby, w tym dwoje Amerykanów, Francuz i Japończyk. Kiedy start rakiety Falcon 9, która wyniesie ich na orbitę?

Misja SpaceX i NASA. Kiedy i gdzie oglądać start rakiety?

Start rakiety Falcon 9 został zaplanowany na piątek 23 kwietnia 2021 roku na godzinę 11:49 naszego czasu. Wydarzenie będzie transmitowane na kanale NASA. Relacja rozpoczęła się już o godzinie 7:30.

Załoga dotrze na Międzynarodową Stację Kosmiczną w sobotę 24 kwietnia. Według planów dokowanie powinno się rozpocząć około 10:00.

Załoga SpaceX Crew-2. Kto poleci na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS)?

W kapsule Crew-2 zasiądzie cztery osoby. Dowódcą misji jest Amerykanin Shane Kimbrough, a pilotem Amerykanka Megan McArthur. Ponadto lecą też Francuz Thomas Pesquet z ESA i Japończyk Akihiko Hoshide z Japońskiej Agencji Kosmicznej.

Zobacz także: Watch NASA's SpaceX Crew-2 Launch to the International Space Station
Autor: APB
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić