Mobilizacja Rosjan w Mariupolu. Więcej żołnierzy niż cywilów?

Mariupol, miasto we wschodniej Ukrainie, pozostaje okrążone przez rosyjskie wojska. W ostatnim czasie pojawiło się tam mnóstwo dodatkowych żołnierzy, co widać na nagraniach, które pojawiają się w sieci.

Mobilizacja Rosjan w Mariupolu. Więcej żołnierzy niż cywilów?
Rosyjscy żołnierze (Twitter, Nexta)

To najbardziej zniszczone miasto w Ukrainie. Od kilku dni w Mariupolu brakuje żywności i wody. Sytuacja jest fatalna. Jeden z brutalnych ataków wojsk rosyjskich nastąpił w środę, 9 marca 2022 roku, gdy zniszczono szpital położniczy.

W bombardowaniu szpitala zginęło jedno dziecko i dwie dorosłe osoby, a kilkanaścioro cywilów zostało rannych. Prezydent Ukrainy mówił wówczas o zbrodni wojennej. Niestety, Rosjanie wciąż ostrzeliwują cele cywilne w tym mieście. Z danych szacunkowych wynika, że na Mariupol spadło już ponad 100 bomb.

W poniedziałek, 14 marca, w końcu napłynęły dobre informacje z tego miasta. Po wielu próbach ewakuacji cywilów z Mariupola zakończonych niepowodzeniem, teraz na trasie korytarza humanitarnego w końcu przestrzegane jest zawieszenie broni.

Dodatkowa mobilizacja Rosjan w Mariupolu

W okupowanym mieście organizowane są demonstracje cywilów z Ukrainy. Aby im zapobiec, do Mariupola wkroczyły dodatkowe siły rosyjskie.

Tyle sprowadzono najeźdźców, aby rozpędzić pokojowy wiec w Mariupolu - podkreśla na Twitterze "Nexta".

Na krótkim filmiku widzimy wielu żołnierzy oraz sporo czołgów, które przybyły tu z Rosji. Według władz z Ukrainy, od początku inwazji, czyli od 24 lutego, zginęło ponad 2,5 tys. mieszkańców Mariupola. Władze alarmują, że miasto mierzy się z katastrofą humanitarną.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Zakaz eksportu żywności z Ukrainy. Czy ceny pójdą w górę?
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić