aktualizacja 

Mocne nagranie z frontu. To mówi ranny żołnierz w drodze z piekła

Ukraińscy żołnierze pokazali, jak ewakuują rannego z linii walk w okolicach Bachmutu w obwodzie donieckim. To region, w którym trwają obecnie najcięższe walki. Pełny siły ducha ranny żołnierz śpiewa ukraińską pieśń i mówi, że "nie zamierza umierać", ponieważ "ma żonę i zaraz będą mieli dziecko".

Mocne nagranie z frontu. To mówi ranny żołnierz w drodze z piekła
Tak Ukraińcy ewakuują rannego żołnierza (Getty Images, Twitter, 2022 Anadolu Agency)

Nagranie zostało opublikowane przez portal Insider UA. Wskazuje on, że filmik wojskowi nagrali w okolicach miasta Bachmut w obwodzie donieckim w ostatnich dniach. Nagranie wywołało prawdziwą furorę. Internauci podziwiają odwagę i siłę ducha rannego Ukraińca.

Mocne nagranie z Ukrainy

Na nagraniu widać, jak ranny żołnierz transportowany jest pojazdem wojskowym. Aby podtrzymać go na duchu, jego koledzy śpiewają piosenkę "Czerwona Kalina" - ukraiński marsz patriotyczny z 1911 roku, który uznawany już jest za jeden z symboli wojny w Ukrainie.

Widać, że żołnierz cierpi z powodu bólu. Uśmiechnięty, zapewnia, jednak, że "nie zamierza umierać". - Mam żonę, niedługo będziemy mieli dziecko! Kocham ich bardzo! - mówi do kamery ranny Ukrainiec.

Modlimy się o jego powrót do zdrowia. Jego duch jest nie do pokonania. Jego siła jest niewiarygodna. Co za bohater! - pisze na Twitterze Anton Heraszczenko, doradca szefa MSW Ukrainy.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

"Brutalny i ciężki" rejon

Od wielu tygodni szturmowany przez Rosjan Bachmut, miasto w obwodzie donieckim, jest terenem bardzo intensywnych walk. Armia ukraińska ocenia, że jest to "najbardziej krwawy, brutalny i ciężki" rejon w działaniach zbrojnych.

Eksperci wskazują, że choć Rosja koncentruje się na zdobyciu Bachmutu i skierowała tam znaczne siły, to jednak zajęcie przez Rosjan tego miasta nie będzie mieć przełomowego znaczenia dla przebiegu wojny.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Mi-8 i Mi-24 miażdżą Rosjan. Oto dowód

Intensywne walki pod Bachmutem

1 grudnia ukraiński projekt Deepstate, który zajmuje się m.in. szczegółowym monitoringiem linii frontu, informował po raz kolejny o intensywnych i wielokrotnych szturmach przeciwnika na tym kierunku.

Wszyscy nasi żołnierze zgodnie mówią o tym, że w ciągu minionego miesiąca Rosjanie po prostu walą tam piechotą. Wróg atakuje grupami wielkości plutonu – atak kończy się śmiercią większości atakujących, krótko potem zaczyna się następny atak, i tak przez cały dzień. Komu się poszczęści, ten idzie do ataku w asyście czołgów czy na transporterach – podawał Deepstate.

Doradca gabinetu prezydenta Ukrainy Ołeksij Arestowycz mówił z kolei, że na tym odcinku frontu codziennie trupy żołnierzy przeciwnika leżą na ziemi "warstwami". - Przeciwnik ponosi ogromne straty, codziennie właśnie na kierunku bachmuckim jest największa koncentracja strat. W ciągu doby Rosjanie mieli 81 zabitych i 68 rannych. To średnia liczba na tym kierunku – mówił w rozmowie z portalem nv.ua jeden z wojskowych.

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić