Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Mocne słowa Anny Wyszkoni. "Nie chcę się z taką Polską utożsamiać"

127

Zatrzymanie Margot (oficjalne personalia: Michał Sz.) oburzyło wiele osób. W Polsce trwają manifestacje. Swoje zdanie wyrażają też celebryci. Do grona zaniepokojonych dołączyła wokalistka Anna Wyszkoni.

Mocne słowa Anny Wyszkoni. "Nie chcę się z taką Polską utożsamiać"
Mocny wpis Anny Wyszkoni (ONS)

Absolutnie nie milkną echa zatrzymania aktywistki LGBT Margot. Ma odpowiedzieć za szarpanie kierowcy furgonetki i uszkodzenie pojazdu, który miał – w ocenie Margot – banery uderzające w mniejszości seksualne.

Społeczność LGBT manifestuje, sprzeciwiając się działania policji. Twierdzą, że naruszono prawa aktywistki. Temat wzbudza ogromne emocje.

Wciąż trwają dyskusje na temat łamania praw człowieka w naszym kraju. Na ten temat wypowiadają się również celebryci. Ostatnio bardzo mocny wpis opublikowała na Instagramie Anna Wyszkoni.

Zobacz także: Protest po zatrzymaniu aktywistki LGBT. "Gdzie jest Trzaskowski?"

Anna Wyszkoni: Wstyd mi za taką Polskę

Wyjechałam przed 10 dniami, żeby złapać oddech i znaleźć równowagę. Udało mi się to. Niestety, w ostatnich dniach, tuż przed moim powrotem do domu, na nowo poczułam niepokój i smutek. Sznurują nam usta, ciskają nami o ziemię, robią z nami co chcą. Bezwzględnie i brutalnie, jak w epoce, która dawno minęła i miała już nie wrócić. Wstyd mi za taką Polskę. Boję się takiej Polski - pisze Wyszkoni.

To jeszcze nie wszystko. "Nie chcę się z taką Polską utożsamiać. Chciałabym, żeby nasz kraj był wolnością, tolerancją i miłością. Coraz dalej nam do tych wartości. Zawsze będę stała murem za drugim człowiekiem, który, tak jak ja, chce być wolny, szanowany i kochany" - dodaje wokalistka w mocnym wpisie.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić