Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
|

Mocne słowa ministra. Przemysław Czarnek: Jest mi wstyd

45
Podziel się:

Prof. Andrzej Herbet z KUL podpisał się pod stanowiskiem dziekanów wydziału prawa, które podważa status sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Zachowanie naukowca w ostrych słowach skomentował Przemysław Czarnek. - To prywatny podpis pana prof. Herbeta, którego absolutnie nie należy utożsamiać ze stanowiskiem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego - powiedział Czarnek.

Mocne słowa ministra. Przemysław Czarnek: Jest mi wstyd
Przemysław Czarnek mówi o wstydzie. Mocne słowa ministra (Ministerstwo Edukacji i Nauki, MEiN)

Przemysław Czarnek jest profesorem na Katedrze Prawa Konstytucyjnego Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Dlatego też obecny minister edukacji i nauki nie pozostawił bez komentarza zachowania prof. Andrzeja Herbeta z KUL, który podpisał się pod stanowiskiem dziekanów wydziałów prawa podważającym status sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

Sprawa miała swój początek w ubiegłym tygodniu. Wtedy portal wpolityce.pl poinformował, że prof. Jerzy Pisulinski z Uniwersytetu Jagiellońskiego wysłał maila do dziekanów wydziałów prawa z innych polskich uczelni. W nim namawiał ich do poparcia uchwały Komitetu Nauk Prawnych PAN, w której podważany jest status sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

Trybunał Konstytucyjny wykroczył poza przysługujące mu kompetencje, stwierdzając niekonstytucyjność przepisów Traktatu o Unii Europejskiej (TUE) - brzmiał fragment uchwały PAN, której treść przytoczył portal.

Następnie dziekani wydziałów prawa w pełni poparli opublikowane w środę stanowisko wyrażone w uchwale Komitetu Nauk Prawnych PAN z 12 października 2021 r. Od podpisu prof. Herbeta pod dokumentem zdystansował się Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

Podpis dziekana Wydziału Prawa i Prawa Kanonicznego @KUL_Lublin dr. hab. Andrzeja Herbeta pod stanowiskiem dziekanów wydziału prawa ws. rozstrzygnięcia Trybunału Konstytucyjnego, jest jego prywatną inicjatywą i opinią, której nie należy utożsamiać ze stanowskiem @KUL_Lublin - napisano na Twitterze uczelni.

Sam Czarnek w rozmowie z wpolityce.pl nie gryzł się w język. - W przypadku Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II mamy jasne stanowisko wyrażone na Twitterze uczelni przez rektora KUL, że jest to prywatny podpis pana prof. Herbeta, którego absolutnie nie należy utożsamiać ze stanowiskiem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego - powiedział minister edukacji i nauki.

Prywatnie mogę powiedzieć, że jest mi wstyd, że dziekan mojego wydziału zachowuje się w sposób jawnie antypaństwowy. Wyrażałem to już podczas wykładu inauguracyjnego. I cieszę się bardzo, że władze mojego uniwersytetu wyrażają taką samą dezaprobatę wobec takiej pozbawionej podstaw prawnych postawy, godzącej w suwerenność i interes narodu polskiego i naszego państwa - dodał Przemysław Czarnek.

Kryzys przy granicy z Białorusią. "Wiemy, że ci ludzie przechodzą"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(45)
Gośćxxx
11 miesięcy temu
Panie admin chcę skomentować artykuł o talibach i ich nowym opiekunie, który chce stworzyć dla nich nowe korytarze do unii
Gość
11 miesięcy temu
Kończ waść wstydu oszczędź
Lok
11 miesięcy temu
Już mieliśmy system w którym państwowe się tylko liczyło. Swoją drogą że też żadna refleksja nie przyszła panu Cz. do głowy. To znaczy że się pan niczego na studiach nie nauczył
eewww
11 miesięcy temu
Mnie jest wstyd, że w Polsce takie elementy typu minister Czarnek są u władzy. Niestety muszę z tym żyć.
Agata
11 miesięcy temu
Profesurę dostał, za rozprawę o cnotach niewieścich chłopców.
pis da
11 miesięcy temu
Teraz mamy rządy samych ministrantów, czyli czym skorupka za młodu... Naprawdę warto to prześwietlić.
matkaboska
11 miesięcy temu
Podobnie zachowywali się komuniści. Każdego, kto im się sprzeciwił nazywali antypaństwowcem i wrogiem ludu a potem prześladowali. Tym razem może być podobnie. A co do oświadczenia KULu, no cóż, widać, że kościół trzyma z tą władzą, bo nie gryzie się ręki, która karmi.
Dziekan
11 miesięcy temu
NA KULu studiują ostatnie ofermy
amen
11 miesięcy temu
rozumiem, że autor tych słów jest jedynym upoważnionym do wypowiadania się w sprawach KUL
ja69
12 miesięcy temu
tak, tak, a to powiedział najgorszy minister edukacji w historii.
Obywatel
12 miesięcy temu
Tytuł naukowy tego człowieka o niczym nie świadczy. Czego to się nie robi dla sławy, pozycji, stanowiska, kasy itd. taki jest właśnie pis. Kupowanie wszystkich za wszelką cenę a ciemny lud i tak za wszystko zapłaci!!!
ojkofobów
12 miesięcy temu
należy piętnować. Rozpalonym żelazem na czole.
andu
12 miesięcy temu
I kto tu mówi o wstydzie, minister powołany za zasługi w lizaniu...
wolny
12 miesięcy temu
przez takich jak czarnek muszę dziecko w domu uczyć poprawnego myślenia i postrzegania świata czyli naprawiać to co niszczy obecna szkoła - wracamy do czasów kiedy ojciec nauczał mnie prawdziwej historii w domu bo w szkole socjalistycznej była tylko propaganda, a tak na marginesie to kto to jest czarnek ?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić