Molestował dzieci z własnej rodziny. Prokurator chce większego wyroku

8

Zapadł wyrok ws. 71-letni Stanisław K. seksualnie wykorzystywał dwie dziewczynki z rodziny. Sąd Okręgowy w Toruniu skazał go na 4,5 roku więzienia. Prokuratur zapowiedział apelację. Chce dla niego zdecydowanie większego wyroku.

Molestował dzieci z własnej rodziny. Prokurator chce większego wyroku
Molestował dzieci z własnej rodziny. Prokurator chce większego wyroku (Pixabay)

Jak informowała pomorska.pl, Stanisław K. seksualnie wykorzystywał dzieci we własnej rodzinie na przestrzeni kilku lat. Były to okresy: od lata 2015 do maja 2016 roku, od 2014 do 2016 roku oraz od maja 2016 do lutego 2018 roku. Ofiary miały wtedy mniej niż piętnaście lat.

Na dziewczynkach sprawca wymuszał tzw. inne czynności seksualne. Wykorzystał fakt, że ofiary są jego rodziną, dlatego sprawa przez dłuższy czas nie ujrzała światła dziennego. Wszyscy mieszkali w małej wsi pod Toruniem, która liczyła około 300 mieszkańców.

Właśnie zakończył się proces w jego sprawie. 71-latek usłyszał wyrok 4,5 roku więzienia. Wydawało się, że sprawa zostanie zakończona, ale nic z tych rzeczy. Prokurator podkreśla, że wyrok w tej sprawie jest zbyt niski. Prokuratura żądała bowiem 8 lat pozbawienia wolności Stanisława K.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Chciał dokonać napadu. Dotkliwie go pobili
Nie kwestionujemy ustaleń faktycznych sądu. Nie możemy jednak zgodzić się z wymiarem kary. Jest zdecydowanie zbyt łagodna. Będziemy apelować - zapowiada prokurator rejonowy Przemysław Oskroba.

Molestował dzieci z własnej rodziny. Co mówią przepisy?

Według polskich przepisów, kto przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem doprowadza inną osobę do obcowania płciowego, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

W tym wypadku należy jednak spojrzeć na 197 par. 3 pkt. 3 Kodeksu karnego, który mówi o wymuszaniu innych czynności seksualnych na krewnych. W takim wypadku sprawy grozi od 3 do 20 lat pozbawienia wolności.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić